Міський голова в п’ятницю скликав позачергову сесію міської ради для розгляду невідкладного питання. На початку сесії Валентин Козярчук та Юрій Сапянов запропонували голосувати в електронному режимі. Міська рада закупила сертифіковану систему електронного голосування. А на попередній черговій сесії Світловодської міської ради депутати прийняли поправки до регламенту роботи, які регламентують електронне голосування. І ось що з цього вийшло.

Головуючі пояснили правила голосування. Депутат має прийти вчасно на засідання та на початку зареєструватися письмово, отримати пульт для голосування. З початком засідання відбувається електронна реєстрація натисканням відповідної кнопки. Депутати, які запізнилися на початок сесії, електронну реєстрацію пройти не зможуть. Далі участь у голосуванні, за твердженням секретаря та голови, вони приймати не зможуть. Це спричинило бурю протестів у фракції ВО «Батьківщина». Дискутували довго.

 

Нарешті вирішили голосувати як за допомогою системи, так і старим способом. За результатами тестування виявилося, що депутати, які запізнилися, все ж можуть проголосувати. Зауважу, що досить легко все запам’ятати та користуватися пультом, але це тоді, коли ти хочеш працювати, а якщо ні, то… Що до противників електронного голосування з фракції ВО «Батьківщина» та потім приєднавшихся до них фракції ВО «Свобода», то вони мені нагадали відомий анекдот.

«Справжня жінка з нічого може створити три речі: салат, зачіску та скандал».

Не знаю, як з салатом та зачіскою, но скандал явно вдався.

Майже через годину сперечань депутати перейшли до розгляду питань сесії. Обговорили питання надання дозволу директору СП ТОВ «Світловодськпобут» на укладання договору з НАК «Нафтогаз України». Це потрібно було для того, щоб розпочати опалювальний сезон. Проти надання дозволу виступила фракція «Свободи». Її представники аргументувала це тим, що судом рішення про створення СП визнано як незаконне. Крім того, «свободівці» зазначали, що створені два комунальні підприємства, які мають розпочати опалювальний сезон.

Втім, реальне життя досить часто не збігається з теорією. СП пропрацювало 15 років. Є якийсь спільний капітал, борги тощо. Це, наприклад, як в сім’ї, яка розірвала шлюб після довгого сумісного життя. Рішення отримати про розрив шлюбу можна швидко, а спільне майно та житло поділити важко. От і в нашому випадку процес розводу триватиме не один місяць. А зима чекати не буде. Незрозуміло, «свободівці» цього не розуміють?
Зрада тай годі…

За результатами сесії депутати більшістю голосів надали згоду на укладення договору та підтримали звернення до міністра регіонального розвитку та голови НАК «Нафтогаз України» з цього приводу. 

Справа зроблена, але неприємний осад залишився.

Вадим Степанець