Після, майже, двомісячної перерви відбулася чергова сесія міської ради. Ще під час роботи депутатських комісій було зрозуміло, що окремі рішення можуть не пройти. Так і відбулося.

На початку роботи сесії Валентин Козярчук привітав усіх присутніх зі святом Воздвиження Хреста Господня побажав здоров’я, успіхів, наснаги та пожартував:

«Сьогодні таке свято, коли усі гади збираються в купу та лягають на зимову спячку»

Далі міський голова виступив з традиційною інформаційною промовою. Напевно, канікули вплинули на активність депутатів. Вони розпочали засідання з низки заяв та запитань. Було піднято багато цікавих питань. Зокрема, про регресні позови до минулої влади, про вибори громадської ради, про порушення з боку директора комунального підприємства тощо. Про це в окремих публікаціях.

Після затвердження порядку денного депутати зробили низку депутатських запитів. Я теж скористався нагодою та втрете подав депутатський запит щодо незаконної загорожі території біля будинку по вулиці Григорія Сковороди (Крупської), 15. Про це теж в окремій публікації.

Вступ до сесії ради явно затягнуся, але міський голова перерву оголошувати не поспішав. Депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Депутати швидко проголосували низку питань. У мене, навіть, з’явилося припущення, що ця сесія завершиться швидко, але я помилився. Розпочалася дискусія з питання направлення коштів від сплати за оренду комунального майна КП «Житлосервіс 2012». Фракція ВО «Свобода» виступила категорично проти цього. Вони вимагали звіту за вже отримані кошти. Директор підприємства Роман Шумейко доповів про це, але свободівцям звіт не сподобався. Врешті-решт, рішення було прийняте і без них.

Зав’язалася дискусія щодо скорочення ліжкового фонду ЦРЛ. Головний лікар Юрій Котенко виніс рішення щодо скорочення ліжкового фонду. Втім, депутати не пристали на цю пропозицію. Згідно нормативу на тисячу чоловік має бути 60 ліжок. У нас уже 46. Котенко, також, повідомив, що нам недодали медичну субвенцію в 4 млн грн. Втім, головний лікар так і не розповів про те, що він зробив, щоб отримати цю субвенцію. Депутати дружно проголосували проти скорочення.

Іншим камінем спотикання став проект рішення про об’єднання управління освіти та молоді і спорту. Противники такого об’єднання запідозрили міського голову в тому, що він хоче не скоротити витрати та покращити роботу, а позбутися Геннадія Френкеля. Не спасло ситуацію навіть те, що заступник з гуманітарних питань напередодні сесії розіслала депутатам проект положення про нове управління на їх вимогу.

Після звільнення з посади Вадима Туманова у виконкомі відсутній керуючий справами. На цю посаду міський голова вже вдруге висунув Олександра Возного. Перший раз за Олександра окремі депутати не голосували тому, що він очолював під час виборів штаб УКРОПу. А цього року депутати Кучугурний та Сіромаха звинуватили Возного в тому, що Олександр фальсифікував вибори громадської ради. Дивне звинувачення. Був присутній на зборах та маю свою думку з цього приводу, але про це в іншій публікації. Отже, керуючого справами не затвердили. Впевнений, що не затвердили не тому, що одна з фракцій хоче просувати молодь, а тому що більшість не хоче підсилення міського голову. Саме про це говорять депутати в кулуарах та не на камеру. Ну не потрібний цим депутатам сильний міський голова. А в мене таке питання: чи потрібні світловодчанам такі депутати? Та то вже вирішувати жителям міста на виборах.

Заваливши два таких рішення міського голови, депутати взагалі вирішили валити все. Під роздачу ледь не попали зміни до регламенту, які регламентували електронне голосування. Їх таки прийняли. А от Олесю Неділі не пощастили. Депутати не проголосували рішення про нагородження його відзнакою міської ради.

Усе інше, про сесію, в наступних публікаціях. Думаю, що читачам буде зацікавить.

Вадим Степанець