Позачергова сесія міської ради пройшла в четвер. На розгляд було винесено два питання: встановлення ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та створення комунального підприємства.

Перед сесією відбулося зібрання депутатів в кабінеті міського голови. Його мета – попередньо узгодити ставки податку. Справа в тому, що це питання досить складне та дискусійне. На черговій сесії його вирішити не змогли. На зібранні теж не дійшли спільної думки.

На сесії дискусія по податкам продовжилася. Прихильники введення ставок наводили свої доводи: бюджет потрібно наповнювати, ставки не такі вже й великі, щоб їх не платити, якщо ми не збираємо свої податки, то чому нам держава щось повинна додавати, практично всі міста України прийняли такий податок, а Світловодськ ні.

На це у противників була своя точка зору: пенсіонери, а саме вони займають великі квартири та приватні будинки, не в змозі заплатити податок, громадяни теж не зможуть платити, тому що бідні.

Серед доводів були цікаві. Так депутат обласної ради Каспров жалівся на те, що інвестори з України пішли, кредитів нам не дають, а він сплачує заробітну плату своїм робітникам з власних грошей. Його теща

Депутат Філоненко пожалівся на маленьку середню заробітну плату в місті. Правда у мене виникло питання щодо нього, як директора підприємства. Так може він буде платити своїм робітникам більше?

На сесії озвучили пропозицію УСППР щодо ставок. Вона і стала основою для прийнятого рішення. Деякі ставки, на рівні 0,001 від мінімальної зарплати, для посадовців та окремих депутатів визвали здивування. Щоб сплатити податок за такою ставкою, десь 3-5 грн, потрібно податковій надіслати повідомлення платнику, а це конверт та папір. А самому платнику треба сплатити в банку гривень 7 за послугу. Але прийняли. Ну, хоть щось.

Потім депутати після нетривалої дискусії створили комунальне підприємство «Світловодськтепло» та затвердили його статут.

На тому сесія завершилася.
Вадим Степанець