Відбулася чергова прес-конференція міського голови Валентина Козярчука та його заступника з питань ЖКН Анни Нестеренко.

На початку зустрічі з журналістами міський голова повідомив, що в четвер він був присутній на виїзному засіданні бюджетного комітету Верховної Ради України. На це засідання міського голову запросив народний депутат Горбунов. На засідання комітету розглядали питання доріг та ЖКГ.

Міський голова доніс до депутатів проблему з дорогами в місті. Валентин Козярчук висловив сподівання щодо того, що засідання, яке пройшло на велике свято Благовіщення, принесе нам благу вість.

Щодо доріг, то в місті пройшов тендер з проведення ямкового ремонту доріг. Мер зауважив, що в подальшому від практики ямкового ремонту влада буде відходити. Потрібно робити капітальний ремонт, щоб якісно і на довго.
Анна Нестеренко додала, що у тендері взяли участь 4 підприємства. Переможець буде оголошений, згідно положення про тендер, через 20 днів.

Міський голова розповів про бажання влади передати дороги державного значення, а це друга об’їзна, вулиця Єгорова, дорога по дамбі, автодору. Вони зараз в жахливому стані і в місті відсутні кошти на їх ремонт. Це питання досить болюче для міста.

Громадяни постійно ставлять питання щодо заборони проїзду вантажних авто по вулицям міста. Журналісти теж поставили це питання на зустрічі. Міський голова повідомив, що не може особисто заборонити проїзд по місту авто. Потрібно не забороняти, а будувати.

На засіданні комітету в Кіровограді піднімали питання сплати за газ підприємствами області. Ситуація в нашому місті щодо проплати теплогенеруючими організаціями за газ гірша, ніж в Кіровограді та Олександрії. Валентин Козярчук навів такі цифри, які говорять про значне збільшення боргу за спожите тепло закладами освіти та медицини. На наступному тижні міський голова разом з керівниками освіти та медицини має намір відвідати область з метою вирішення цього питання.

Крім заборгованості перед СП ТОВ «Світловодськпобут» комунальних підприємств є ще й заборгованість населення. Вона зросла з 7 до 11 млн. грн. Мер в цьому питанні налаштований рішуче. Він за стягнення боргу в судовому порядку з боржників.

Міський голова розповів про позитивні досягнення влади. З початку каденції Валентина Козярчука місто живе без банківських запозичень. Це стало можливим завдяки послідовній політиці, яка спрямована на контроль за надходженням до бюджету. Тут велику роль відіграє комісія по сплаті податків, яка працює щотижня.

Іншим позитивом має стати реформа ЖКГ. Зараз вона входить в стадію конкретних рішень. Результатом реформи має стати створення прозорої системи управління та контролю за рухом коштів у цій сфері. Послуги для мешканців багатоквартирних будинків мають стати якісними.

Далі цю тему продовжила заступник міського голови Анна Нестеренко. Вона повідомила, що на наступну сесію буде винесено ряд рішень щодо створення керуючої кампанії та інші, регулюючі галузь, документи.

Анна Нестеренко запросила депутатів, журналістів на презентацію реформи. Захід відбудеться 27 квітня о 14.00.

Головний комунальник зупинилася і на питанні створення ОСББ. Це дійсно ефективно і дієво, але для багатьох будинків в місті це зараз поки що не підходить.

Важливим елементом подальшої реформи має стати робота з енергозбереження. Це стратегічний напрям для усієї держави. Уже сьогодні діють державні програми з заміни котлів у приватних будинках, заміни вікон та утеплення будинків для ОСББ. Влада буде приймати активну участь у цих програмах.

До розмови долучився мер, який похвалив Анну Нестеренко. Він задоволений її роботою та тими ініціативами у галузі, які вона започаткувала. Зокрема, він повідомив, що вона активно доручилася до вирішення проблема сміттєзвалища та за її активній участі там відбулися позитивні кроки. Ми щодня вивозимо 10-120 куб м сміття. Якщо нічого не робити, то до кінця року сміттєзвалище зачиниться. Влада здійснює конкретні кроки. Зараз оформляється земля під сміттєзвалищем. До впорядкування сміття на полігоні залучена приватна фірма. Згодом там встановлять сортувальну лінія для сміття.

Додам від себе. Справжні професіонали-попередники Нестеренко просто хотіли відкрити сміттєзвалище в іншому місті та засмітити землю.

Валентин Козярчук розповів про кроки щодо створення об’єднаної громади. На сесії було прийняте звернення до сіл району щодо об’єднання. Міський голова прийняв участь у нараді з цього приводу в РДА. Процес, поки що, йде досить важко. На думку міського голови, основна причина в адмінапараті, який не розуміє проблеми.
Далі мер та заступник відповіли на питання журналістів.

Останні цікавилися процесом повернення майна із власності СП ТОВ «Світловодськпобут» до комунальної власності. Мер повідомив, що для цього потрібно віднайти кошти для комунального підприємства. Вони потрібні для того, щоб викупити котельні, які знаходяться в залозі збанкрутілого Укрінбанка. Але створення підприємства не є основною метою. Потрібно проводити заходи щодо енергозбереження.

На питання щодо раніше анонсованого проекту автономної котельні для спорткомплексу, Валентин Козярчук повідомив, що є світловодська фірма, яка готова продавати теплову енергію для спорткомплексу вдвічі дешевшу, ніж продає НКРЄ. Вона вже проводить відповідні роботи.

Сьогодні, під час суботника, депутати вирішили демонтувати постамент пам’ятника Леніну. Журналістів цікавило питання, за які гроші це відбувається. Міський голова повідомив, що це ініціатива самих депутатів і справа їх рук.
На завершення прес-конференції Валентин Козярчук повідомив, що скоро буде оголошений конкурс на створення стратегічного плану розвитку міста. Отже, шановні аналітики та стратеги, підключайтеся. Є шанс прославитися.

Вадим Степанець