Чергова сесія, яка відбулася 18 лютого, була не без сюрпризів. Незважаючи, а може завдяки тому, що її вперше транслювали в онлайн режимі, депутати в своїх рішеннях та висловленні думок були прямолінійними та категоричними.

Та й сама сесія тривала з десятої години ранку до сімнадцятої години вечора, з двома перервами. По першу велику кількість та зміст депутатських запитів ми вже повідомляли у статті тут. Але сесія запам’яталася не тільки цим.

На початку депутати розглянули питання фінансів. Доповідала заступник начальника фінансового управління Антоніна Дика. Депутатам звіт про використання бюджету за минулий рік не сподобався, але вони його все ж затвердили. А от з питання щодо змін до міського бюджету на 2016 рік розгорнулася дискусія. З міського бюджету профінансували на 2 мільйони гривень Світловодське ПТУ. Дана інформація викликала неординарні емоції, буцімто це досить велика сума, враховуючи і так стислі рамки міського бюджету. Але все ж рішення депутатів щодо внесення змін до міського бюджету 2016 було прийнято в цілому.

На сесії розглянули кадрові питання. Відбувається реформа, за якої реєстрацію майнових прав тепер буде здійснювати не тільки нотаріус, а й державна реєстраційна служба у Центрі надання послуг населенню. Про переваги такої реєстраційної служби, розповів заступник начальника головного територіального управління юстиції Кіровоградської області Артем Мамченко. Після детального обговорення та вияснення положень депутатами було підтримано дане рішення.

Не пощастило керуючому справами міськвиконкому Вадиму Туманову. Він вніс на розгляд депутатів питання введення двох одиниць до ЦНАПу, вони з квітня будуть займатися реєстрацією (пропискою) громадян, та введення посад помічників міського голови. З цих питань розгорілася дискусія. Реєстрації громадян – процедура дешева. Щось там копійок 85. А за підключення до бази даних – сотні десятки та сотні гривень. На такі витрати депутати йти не хотіли. Але прийшлося, тому що з квітня міграційна служба цим займатися не буде. Депутати погодилися із збільшенням штату, але запропонували державі підключити наших реєстраторів безкоштовно.

А в помічниках меру знову відмовили. Міський голова обурився. Валентин Козярчук наголосив на актуальності даного питання та зауважив, що ці вакансії потрібні саме для таких моментів, які сталися нещодавно на СП ТОВ «Світловодськпобут». Але на думку більшості депутатів це не вплинуло. Помічників міський голова не отримав.

Депутати затвердили «Програми розвитку малого та середнього підприємництва в місті Світловодську на 2016-2020 роки». Так що світловодці можуть отримати допомогу при започаткуванні власного бізнесу.

При затвердження архітектурно-земельних питань депутати покладалися на висновки «земельної» комісії. Тому не всі, хто хотів отримали дозвіл, його не отримали. Думаю, що невдоволені будуть.

І знову кадрові питання, а саме затвердження заступників міського голови. На посаду першого заступника міський голова запропонував Олену Балюк. При затвердженні виникла інтрига. Проти висловилася фракція ВО «Свобода». Олена під час виборів балотувалася на пост міського голови від «Опозиційного блоку». Представники останнього заявили, що вона не є членом партії і вони за неї не будуть відповідати та голосувати. Втім, депутати підтримали дану кандидатуру. А от Ірині Щербині не пощастило. Їй не вистачило декількох голосів.

Дивно, але депутати затвердивши громадський бюджет, не затвердили Координаційну раду цільової програми «Громадський бюджет міста Світловодська на 2016-2020 роки». Нагадуємо дана програма почала працювати з кінця минулого року і на сьогодні виникає потреба в створенні координаційної ради з приводу обробки документації та депутати чомусь знову вирішили обговорити доцільність програми в рамках сесії. Громадськості так і не зрозуміла послідовність дій депутатів, адже дана програма дозволяє громаді взяти участь в розподілі коштів на благоустрій міста. Виникає питання – хто за що бореться?

Окрім періодичних перепалок та позачергових роз’яснень, депутати затвердили Положення про порядок розгляду електронних петицій у Світловодській міській раді. Внесли зміни до регламенту роботи міської ради та затвердили план роботи Сітловодської міської ради на 2016 рік.

А далі депутати заходилися знімати уряд Арсенія Яценюка. Депутатом Тетяна Веремієнко виступила із заявою до Верховної ради України щодо відставки Кабінету міністрів чолі з Прем’єр-Міністром А.Яценюком. Депутати хоча і сприйняли заяву з неординарними оцінками, але все ж голосували – ЗА.

Далі депутати подискутували з приводу свободівського звернення до ВР щодо неможливості змін до Конституції України, які б узаконювали «особливості здійснення місцевого самоврядування» на окупованих територіях Донецької та Луганської областей». Депутати не скупилися на жваві коментарі. Наприклад Сергій Філоненко від «Батьківщини» зауважив на тому, що дане питання резиденція депутатів Верховної Ради України, а не місцевої ради міста Світловодська. Пан Філоненко запропонував Тетяні Олександрівні займатися питаннями притаманними актуальним проблемам місцевого масштабу.

Обласний депутат від «Опозиційного блоку» Каспров заявив, що на Донбасі йде не війна між Росією та Україною, а громадянська війна. Та попри все депутати підтримали дане звернення.

На минулій позачерговій сесії депутатом Тетяною Ковальчук-Москаленко було представлено статут нового теплогенеруючого підприємства «Світловодськтеплоенерго», проект було подано на доопрацювання. Депутати знову внесли правки, пропозиції та затвердили його в цілому.

Родзинку до порядку денного внісли депутати від фракції «Опозиційний блок». Вони запропонували звернення до Верховної Ради України та Президента України щодо недопущення легалізації одностатевих шлюбів. Дане питання підтримав присутній на засідання єпископ Олександрійський та Світловодський Боголєп, який також звернувся до громади міста Світловодська з поясненнями та православним обґрунтуванням цієї теми. Депутати підтримали дане питання.

А от інше питання ініційоване тією ж фракцією, про відміну рішення попередньої сесії щодо перейменування вулиць міста, депутати не проголосували. Голосів не вистачило. Самі ж опозиціонери не досиділи до кінця сесії.

Юлія Абрамкіна