Чергова восьма сесія Світловодської міської ради сьомого скликання пройшла досить напружено та була багата різними фактами та подіями.

Вперше в історії міста світловодці могли спостерігати за засіданням ради онлайн.

Для втілення онлайн-ідеї в життя спонсорську допомогу надало підприємство «ВК і К», для того аби громада міста була «поближче» до насущних питань міста та їх вирішення. На початку сесії депутати дізналися про створення нової депутатської фракції «Народний рух. Громадський контроль» у складі двох депутатів – Оксани Гуцаленко та Андрія Маліцького

Після цього наступив час для заяв. Депутат Валентин Кривенко від «Опозиційного блоку» висловив вимогу провести громадські слухання з приводу зміни назв вулиць, що підпадають під дію закону про декомунізацію та денацифікацію. Зміну назв він пропонував робити з обов’язковим урахуванням думки місцевих жителів, що проживають на тих вулицях, а також з урахуванням історії міста. Заява гучна, жаль тільки що депутат не проголосував за свою пропозицію, покинув залу раніше.

Депутат від «Опозиційного блоку» Марк Сіромаха запропонував внести до порядку  денного, щодо недопущення легалізації в Україні одностатевих шлюбів. Таку поведінку представники фракції вважають неприйнятним та недопустимим для громадян України. Пропозиція була схвалена депутатами та питання внесено до порядку денного. Далі пан Сіромаха запропонував відмінити рішення щодо перейменування вулиць, яке було прийняте на попередній сесії. Депутат Москаленко запевнив громаду, що всі вищеперераховані пункти закону при перейменуванні вулиць були враховані топонімічною комісією, до складу якої входили місцеві історики та краєзнавці. Але опозиціонери проявили наполегливість. Дане питання було включено до порядку денного. Але не було проголосовано. Депутати від Опозиційного блоку перед голосуванням зникли з зали

Затвердивши порядок денний, депутати перейшло до запитів. Депутатські запити – це така форма роботи депутата, коли він щось суттєве хоче зробити для виборців. Але це ще й інструмент піару. Так що ж запитували депутати?

Депутат від «УКРОПу» Надія Мальцева та депутат Андрій Малицький від «Громадського контролю» запропонували створити контрольну комісію з нагальних питань, яка б проконтролювала подачу регресних позовів до посадовців винних у неправильних звільненнях та перевірила б використання благодійних внесків в медицині. Дане питання було внесено до розгляду на порядку денному.

Депутат Юрій Стогній вніс запит щодо зливу нечистот до каналізаційних люків по вулиці Дев’ятого січня машинами, які вивозять їх з приватного сектору. Це спричиняє затори каналізації. Громадяни змушені за власний рахунок викликати спеціалістів та ліквідувати затори. Запит був прийнятий та переданий на розгляд та вирішення заступнику з питань ЖКГ Анні Нестеренко.

Депутат Олександр Ода озвучив запит щодо ремонту сходів та встановлення поручнів по вулиці Бульвар Дніпровський. Адже за цією адресою знаходиться Територіальний центр надання соціальної допомоги в місті Світловодську. Кожного дня до приміщення звертаються люди похилого віку, а аварійні сходи та відсутність перил, особливо в зимовий період, значно перешкоджає пересуванню.

Депутат від «Самопомічі» Ірина Гайчук внесла запит про віднову роботи міської служби з експлуатації дорожнього покриття у форматі мобільних бригад, головним завданням яких стане початкове усунення ушкоджень асфальтового покриття в період осінньо-зимового періоду. Депутати підтримали запит одноголосно.

Депутат Світловодської міської ради від «УКРОПу» Вадим Степанець зробив запит до начальника обласного Управління національної поліції щодо незадовільної роботи Світловодського відділу з запобігання та розслідування крадіжок в місті. Запит був схвалений та підтриманий депутатами.

Депутат Надія Нестеренко внесла запит щодо закріплення дільничного лікаря-терапевта амбулаторії №6 селища Власівська за Власівським пансіонатом ветеранів з геріатричним відділенням для вирішення питання первинної лікувальної та профілактичної допомоги на період відсутності штатного лікаря пансіонату. На сьогодні у Власівському пансіонаті проживають 192 особи, серед них ветерани, інваліди, а також пристарілі люди які не мають змоги пересуватися, а отже такі хворі самостійно не можуть відвідувати лікарів. Депутати заслухали запит та підтримали його для подальшого виконання.

Запит депутата Андрія Москаленко стосувався програми територіальної реформи. Він запропонував активізувати роботу з даного напрямку. Дане питання було вирішено включити до порядку денного наступної сесії для більш детального обговорення.

Депутат від «Батьківщини» Сергій Філоненко виступив із запитом, щодо весняної задимленості міста. Переважно «хворіє» цим приватний сектор. В цей час там палять гілки та листя. Депутат пропонує вивозити їх геть. 

Після детального розгляду запитів, депутати вислухали відповіді на попередні запити. Але через вичерпаний час, на це відводиться дві години, все ж вирішили перейти до питань порядку денного.

Про це читайте в наступній публікації.

Юлія Абрамкіна