Саме так я поставив би питання після промови обласного депутата від Опозиційного блоку Костянтина Каспрова, яку він висловив в кінці останньої сесії цього року. Але усе по порядку.

Четверта сесія на стала виключенням та пройшла бурно. Все розпочалося з порядку денного. Сесія була позачерговою. Згідно регламенту позачергові сесії скликаються у відповідності з п. 7. «Винятковими випадками вважати: а) стихійне лихо, б) епідемії та епізоотії, в) настання подій, які загрожують безпеці жителів міста, г) настання подій, термінове вирішення яких залежить від ради».

Цього разу на сесію винесли бюджет та пов’язані з ним питання, фінансові та організаційні питання. Крім того, депутат Андрій Малицький вніс питання щодо власівських закладів культури, а депутат Юрій Сапянов – про створення тимчасової комісії щодо СП ТОВ «Світловодськпобут».

Відразу в залі розпочалася справжня війна знавців регламенту. Виявляється, що питання щодо власівських закладів культури та створення комісії щодо СП ТОВ «Світловодськпобут» це за п. 7 регламету, а питання обрання заступників міського голови та штатний розклад - це не відповідає п. 7 регламенту, це не подія, термінове вирішення якої залежить від ради.

Підсумок війни знавців – оргнізаційні питання не були внесені до порядку денного. Тепер міський голова залишився взагалі без заступників, тому що керуючий справами несподівано захворів. А що, як і голова захворіє? Відповідь на це питання шановні депутати не надали.

Читач пам’ятає, як під час виборчої кампанії абсолютна більшість депутатів різних партій говорили про те, що потрібно надавати дорогу молодим, некорумпованим кадрам. Мер підібрав молодих. Перший заступник та заступник з ЖКГ – це молоді, тридцятирічні люди. Вони готові працювати на користь міста. Про що мав домовлятися міський голова і з ким? З деякі групами місцевими «олігархами»? Тоді це не називається «договорняк». То що, Валентин Козярчук не домовився, чи не заходів «договорняка»?

Питання бюджету. Фракція ВО «Свободи» відмовилася голосувати за бюджет міста. Це їхня принципова позиція. Мотивація наступна. Свободівці за відставку уряду Яценюка, тому не приймаємо бюджет. Вони за те, щоб прийняти бюджет потім, в новому році, коли приймуть новий бюджетний кодекс, а поки жити за принципом 1/12. Це коли фінансується найнеобхідніше. Особисто мені ця логіка не зрозуміла. Є бюджетний кодекс. Першими бюджет приймають на місцях, а потім верхи. Так, Верховна Рада знову чудить з бюджетом і з податками. Так може ми будемо прикладом для наших старший колег у дотримання законів? Чи знову мер з кимось не домовився?

Передбачаю, що мені скажуть прихильники «Свободи». Зачекайте, не спішіть. Ми ще не дійшли до останнього питання.

Останнім депутати розглянули питання, пов’язане з проблемами, що виникли в СП ТОВ Світловодськпобут. Рішення не пройшло депутатські комісії. Його готував Юрій Сапянов, вночі, перед сесією. Як на мене, то інколи краще спати. Текст рішення виявився дещо кострубатим, а містами, як на мене, дещо образливим для Валентина Козярчука. Але розумні політики не повинні ображатися. Тому сам міський голова та депутати, які його підтримують, активно включилися в роботу та зробили усе необхідне, щоб прийняти необхідне рішення. Напевно, вони не прихильники «договорняка», вони за конструктив та співпрацю. Рішенням ради тимчасову депутатську комісію, яка буде займатися перевіркою СП ТОВ «Світловодськпобут». Їх багато. Але це окрема розмова. Читачеві раджу слідкувати за новинами на нашому сайті.

На останок знову про виступ Каспрова. Думаю, що читачі поспілкуються зі своїми депутатами під час новорічних свят та самі розберуться: мер не хоче домовлятися, чи не хоче брати участь у «договорняках».

Вадим Степанець