Кіоски, або МАФи (малі архітектурні форми), увійшли в наше життя в далеких 90-х. Вони тоді торгували товаром, яким не могли забезпечити споживачів магазини. Але, згодом, магазини та супермаркети виправилися та почали перемагати у змаганні за прихильність споживача. МАФи не здалися, почали змінювати свій асортимент. Нажаль, ці зміни не завжди на користь суспільству.

Управління протидії злочинності у сфері економіки проводять перевірку торгових закладів на законність торгівлі підакцизними товарами. До останніх відносяться алкогольні напої, в тому числі і пиво, сигарети.

  

В поле зору оперативників УПЗСЕ попав МАФ, який розташований за адресою Приморська,60. Мешканці будинків довгий час могли в ньому придбати полуфабрикати, кури тощо. Але з часом асортимент змінився. Нажаль, не на краще.
Сьогодні, в МАФі покупцю продали сто грамів горілки, пачку сигарет та пляшку пива. Цю покупку зафіксували оперативні працівники.

А далі з’ясувалися досить цікаві речі. МАФ не має дозволу на торгівлю підакцизним товаром, втім, торгує переважно саме цим товаром. Як стверджують мешканці навколишніх будинків, часто торгують цілодобово.
Вище означену продажу горілки, сигарет та пива продала не продавець, а стороння жінка, яка, начебто, тимчасово підмінила продавця в МАФі. Прізвище, ім’я та адресу продавця жінка повідомляти відмовилася. Оперативники протягом двох годин так і не дочекалися продався.

Ще цікавіша історія з власником МАФу. Оперативники весь час спілкувалися з громадянином К, який не є власником закладу, а, за його твердженням, керуючим. Оперативники також з’ясували, що офіційно землю під кіоск йому не надавали.

Напроти МАФу, який торгує алкоголем, знаходиться дитяча площадка, на якій граються діти. Не впевнений, що спостерігання продажу алкоголю та тютюну позитивно впливає на наше молоде покоління.
Міліціонери провели необхідні дії. Будемо сподіватися, що усе буде згідно закону.

Вадим Степанець