Держпродспоживслужба в Кіровоградській області попереджає підприємства про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення карантину

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» недотримання правил карантину, санітарно-гігієнічних і протиепідемічних правил та норм каратиметься накладанням штрафу на громадян від 17 до 34 тис.грн, на посадових осіб – від 34 до 170 тис.грн.

За дії, що спричинили або завідомо могли спричинити поширення захворювання, передбачений штраф від 17 до 51 тис.грн, арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі до 3 років. У випадку, якщо діяння спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, порушники каратимуться позбавленням волі від 5 до 8 років.

В Україні поліцейські склали уже 405 адміністративних протоколів за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розпочалися перевірки і на Кіровоградщині. Розпочалися перевірки закладів торгівлі, побутових послуг, торгово-розважальних центрів, ринків, закладів ресторанного господарства.
Зокрема на Кіровоградщині – дев'ять протоколів.

Сьогодні перевірки об’єктів торгівлі здійснювалися і в Світловодську. Так мешканці спостерігали поліцейських біля відомого магазину градус по Героїв України, який торгує міцними напоями в розлив.