Підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення, яке уже неодноразово робили в ОКПВ «Дніпро-Кіровоград», не подобається споживачав. В обланому центрі з цього приводу відбувся протест

Відкрите обговорення підвищення тарифу до 37,47 гривень відбулося 24 січня у Кропивницькому. За словами директора ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Романа Ілика, зростання тарифу зумовлене необхідністю підвищення заробітної плати працівникам та погашенням кредиту Світового банку, за кошти якого зараз проводиться реконструкція всіх насосних станцій та каналізаційно-очисних споруд у Кропивницькому, а також будівництво нових очисних споруд у Світловодську.

Через неконкурентну заробітну плату підприємство, за словами Романа Ілика, страждає через плинність кадрів і брак кваліфікованих спеціалістів.

Під час обговорення питання громадський активіст Микола Гречуха виступив проти підвищення тарифу та обурився відсутністю представників обласної державної адміністрації, а також запитав, чому реконструкція покликана знизити витрати, проте тариф підвищується. Щоправда Микола Гречуха, ставлячи запитання, так захопився процесом, що не слухав відповіді Романа Ілика та не дав змоги відповісти.

У свою чергу кореспондент “Без купюр” поставив Роману Ілику запитання, яке найбільше цікавило жителів Світловодська: чому світловодці і кропивничани платять за воду однаково, хоча підприємство не несе затрат на її транспортування для цього міста.

“Ми одне комунальне підприємство, відповідно тарифи для всіх наших абонентів однакові. До об’єднання, наприклад, у 2010-2011 роках, був окремий світловодський міський водоканал – і тариф був завжди в 1,5 чи 2 рази вищим, ніж у Кропивницькому. Тому що Світловодськ – невеликий населений пункт, а очистка поверхневих вод, підйом стоків та транспортування їх нагору були дуже затратними. І поділивши це на незначний обсяг реалізації, у них виходив тариф ще дорожчим. Можливості встановити у Світловодську один тариф, а у Кропивницькому інший – немає (для одного підприємства, – ред.), адже це не передбачено законодавством”, – прокоментував директор підприємства “Дніпро-Кіровоград”.

Джерело: Без купюр