Сьогодні депутати завершили позачергову сесію та провели чергову. Прийнято багато рішень, та чи стане від того тепліше жителям міста?

Сьогодні, 19 листопада, депутати зійшлися на чергову сесію міської ради, але на початку потрібно було закрити позачергову.

На початку секретар ради Юрій Сапянов повідомив про шляхи, які були зроблені владою щодо початку опалювального сезону. За його повідомленням, бюджетні установи здійснили попередню проплату, що стало можливим СП ТОВ «Світловодськпобут» отримати номінацію на газ. Але на ранок вівторка тепло отримали тільки 17 будинків.

У своїх виступах міські депутати висловили обурення з приводу ситуації з опаленням та вимагали негайно скликати комісію з надзвичайних ситуацій. Особо їх образило те, що керівництво та власник СП не виконують свої зобов’язання щодо початку опалення та зняття з обліку індивідуальників.

Врешті-решт надзвичайна комісія була скликана. Вона позасідала, але вирішила не приймати остаточного рішення без доповіді керівництва СП про стан підприємства.

Далі секретар ради, який очолює комісію, повернувся до сесійної зали. Депутати заходилися вирішувати проблеми міста.

Почали з головної – імпічменту міського голови Валентина Козярчука. Цього разу їм це вдалося . Необхідних 23 голоси знайшлося. Позачергову сесію швидко завершили та оголосили перерву на годину.

Тапер Валентин Козярчук може не турбуватися з приводу вирішення питань опалення, розчистки доріг та інше взимку. Навіть, якщо він виграє суд по відстороненню, то там ще рішення ради. Всі проблеми тепер буде вирішувати секретар міської ради. Прізвище навмисно не називаю. Практика Світловодська показує, що воно, прізвище, може змінюватися.

Далі депутати відкрили чергову сесію міськради. Розпочали розглядати питання порядку денного, час від часу повертаючись до ситуації з опаленням. Але ситуація нештатна, а рішення потрібно.

О 16.00 депутати зробили перерву. Знову засідала надзвичайна комісія. В ході засідання виявився досить неприємний факт. Керівник та власник СП ТОВ «Світловодсьпобут» нам говорили неправду. Вони не готові до подачі теплоносія на 90%. Його подали лише в 40 будинків. а в інші Московський обіцяв подати через днів 9, або 40.

Із врахуваннм результатів роботи комісії, депутати прийняли рішення, в якому міська рада звернулася до президента та КМ в зв’язку із ситуацією та запропонувала оголосити надзвичайну ситуацію в місті. До ОДА вирішено не звертатися. Обласним чиновникам депутати не вірять.

Далі депутати завершили розгляд питань порядку денного. Серед них було й питання, яке вніс я. Воно набрало необхідну кількість голосів. Міська рада дозволила здійснювати проекти модернізації вуличного освітлення на умовах енергосервісу – ЕСКО. Залучення компаній ЕСКО може заощадити кошти громади.

День для міста та депутатів був насиченим. Наскільки ефективними будуть рішення, покаже найближчий час.

Вадим Степанець