Провідні інформагенції повідомляють про скандал у фракції «Слуга народу». Комітет з питань фінансів і податкової політики не підтримав проект, який мав знищити корупційні схеми в сфері оцінки нерухомості. Серед тих, хто утримався депутат від 103 округу (Олександрія) Олег Воронько

Ідеться про законопроект №2047-д, який був покликаний знищити корупційні схеми у сфері оцінки нерухомості – діяльність “електронних майданчиків”-посередники, куди вносяться всі дані з купівлі-продажу майна.

На рахунки таких посередників громадянин має надіслати 500-1200 гривень (хоча гострої необхідності в їх роботі немає). Це питання було пролобійоване одним із депутатів минулого скликання шляхом внесення окремої поправки в бюджет на 2018 рік. На його впровадженні активно наполягав свого часу Антон Яценко, якому нібито належать дані сайти-посередники.

Тепер “схему” вирішили знищити й поставити на голосування парламентського комітету з питань фінансів і податкової політики відповідний законопроект.

За даними екс-нардепа Сергія Лещенка, “на сторону схематоза нардепа Антона Яценка” стали 11 “слуг народу”, і саме цих депутатів планують перевіряти на поліграфі.

А один із депутатів у коментарі “ЕП” зазначив:

“Керівництво партії в шоці. Ніхто не розуміє, як таке могло статись. Президент знає, що частина депутатів взяла гроші. Тому не дивно, що дійшло до детектора брехні”.

Тож, імовірно, Олега Воронька також перевірять на детекторі брехні. На скандал відреагувало НАБУ. Від сьогодні вони почали розслідування цієї справи.

Довідка. Олег Воронько родом із Світловодська. 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії «Слуга Народу» за виборчим округом №103 (Кіровоградська область) як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

До обрання був підприємницем. Займався реалізацією проектів в ІТ-сфері. Засновник “Інстант Фудс Груп” і ТОВ “Агротрейд груп”.

Закінчив Вищу школу управління охороною праці в Катовіце (Польща) (University of Occupational Safety Management in Katowice, WSZOP) за спеціальністю “Управління проектами”, факультет менеджменту Національної металургійної академії України та Дніпровський хіміко-технологічний інститут.