Сьогодні, 21 жовтня, відбулася чергова сесія Світловодської міської ради, на якій в черговий раз опозиційні до міського голови депутати вирішували питання відсторонення його від посади. В залі зібралося багато містян, але їх цікавили інше питання 

На початку сесії секретар ради Юрій Сапянов, який головував на сесії за відсутності міського голови, висловився з приводу рекомендації ОДА щодо початку опалювального сезону.

Як відомо, СП ТОВ «Світловодськпобут» не може отримати номінацію по газу через великий борг за газ перед Нафтогазом. Вирішити це питання можна у випадку, якщо міська рада виступить гарантом виплати боргу. Отже, фактично, рада має сплатити борг теплопостачальника. Так зробила Кропивницька міська рада. При цьому вона ще й підняла тариф на опалення до 55,73 грн за 1 м кв.

Нагадаю, таке рішення порушую постанову Кабінет Міністрів України щодо граничного тарифу аж на 20 грн. Саме такий шлях рекомендували місту ОДА.

Втім, депутати відмовилися розглядати це питання як не підготовлене і таке, що потребує додаткового вивчення. Депутати запропонували обговорити його на позачерговій сесії в п’ятницю.

Після цього містяни залишили залу, а депутати почали працювати.

Традиційно, на початку сесії до порядку денного були внесені додаткові питання. З огляду на активність ОСББ у запровадженні енергозберігаючих технологій, я запропонував збільшити кошти, які виділяються на компенсацію «теплих» кредитів. Нажаль, пропозиція під час голосування не набрала належної кількості голосів. Не хватило два голоси.

Нажаль, депутати не підтримали мій депутатський запит щодо програми підтримки житлового фонду. Мій запит ґрунтується на великій кількості звернень виборців, які проживають в невеликих будинках. Останні уже поважного віку. У них часто протікає дах, прогнили труби тощо. Зробити ремонт виключно власними коштами для пенсіонерів майже неможливо. Саме для цього потрібна допомога міста. Нажаль, для підтримки запиту голосів не вистачило. Житловий фонд нашого міста депутатам не цікавий. Вони зібралися для імпічменту Валентина Козярчука.

Депутатська опозиція міському голові вирішила не чекати кінця сесії, коли й мало розглядатися це питання та перенесла його на пораніше. На процедуру відвели одну годину. Для волевиявлення швиденько зібрали 27 чоловік. Проголосували. За відсторонення 20. Якась магічна цифра.

Після таємного голосування депутатів знову поменшало, але сесію завершити вдалося.

Взагалі, на сесії можна почути багато цікавого. Так цього разу присутні почули про осіб, що наближені до імператора. Про них – у іншій публікації. Думаю, буде цікаво.

Вадим Степанець