Світловодський міський голова провів прес-конференцію для місцевих журналістів. Побити рекорд президента України з тривалості заходу Валентин Козярчук не планував, але проблеми, яким присвячена перс-конференція, були не менш значущі ніж у президента

Участь у заході крім мера та журналістів, взяли директор КП «Комбінат комунальних послуг» Олександр Плахотний та генеральний директор СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський. На порядку денному питання санітарного стану міста, підготовки доріг до зими та проблема з початком опалювального сезону.

Щодо перших двох питаннь, то міський голова Валентин Козярчук висловив своє незадоволення щодо дій виконкому з неприйняття тарифу на вивезення твердих побутових відходів. Це не дає можливості вчасно вивозити сміття та утримувати місто в чистоті. Він, також, вкотре висловив незадоволення діями тих жителів, які часто-густо викидають сміття не в баки, виносять на майданчики будівельне, старі меблі тощо.

Щодо фінансової допомоги ККП, то міський голова ще раз підкреслив про необхідність виділення коштів на утримання доріг в зимовий період та придбання солі і піску. І тут він не розуміє позиції депутатів які не проголосували за ці кошти.

Директор ККП Олександр Плахотний теж висловився з проблеми. Ситуацію з проведенням тендерів на вивезення сміття він назвав правовим нігілізмом. Плахотний не розуміє, для чого проводити той тендер, якщо ніхто, крім ККП, не бере участь у ньому. А за участь потрібно платити гроші.

Не кращим чином, на думку директора ККП, вплинула на фінансовий стан підприємства і монетизація субсидій. Грошей мешканці стали сплачувати менше.

Проблема з початком опалювального сезону досить серйозна. Підприємство має заборгованість перед Нафтогазом у 21,9 млн грн. Це борги населення. Їх потрібно сплатити. Міський голова закликав мешканців це зробити. Валентин Козярчук розуміє стурбованість комісії з надзвичайних ситуацій ОДА щодо ситуації в місті, але в цьому випадку краще б допомогли грошами.

Керівник СП Сергій Московський в чергове завірив, що підприємство технічно повністю готове до опалювального сезону. Щодо котельні №2, то її обов’язково запустять і нададуть тепло споживачам. До повної готовності цієї котельні необхідно ще тижнів два.

Сергій Московський повідомив, що заборгованість за газ виникла через те, що виконком прийняв економічно необґрунтований тариф. Це, начебто, визнали комісії, які проводили перевірку тарифу. Отже, різницю має покривати міська рада. Спробую зробити запити щодо цих перевірок.

Крім вище згаданої різниці, до складу заборгованості входять несплата за послугу злісних неплатників та нарахування на індивідуальників. Серед злісних неплатників є один, який заборгував 142 тис грн. Людина, за твердженням керівника СП, не бідна.

Щодо індивідуального опалення, то його Московський вважає бічом СП. Керівництво буде вживати всіх заходів, щоб усіх індивідуальників повернути назад.

У Кропивницькому в подібній ситуації гарантом сплати за газ стала міська рада. В нашому випадку так не вийде. Тут гарантом може бути банк, але ні один банк на це не погодився.

Щодо тарифу на опалення в цьому сезоні. Сергій Московський вважає, що виконком, прийнявши рекомендований КМУ тариф, поступив знову неправильно. Він замалий. Втім, визнав, що свої розрахунки СП не подавало, тому що СП вже не поставщики теплової енергії, а стати ними можуть тільки після укладання угоди з усіма споживачами.
Ви щось зрозуміли? Отож.

Читачі старшого покоління пам’ятають з підручників історії: «війни не вести, миру не підписувати, а армію розпустити».

Вадим Степанець