На Кіровоградщині від початку року відключили від реєстру 17 державних реєстраторів

Про це повідомив начальник управління юстиції області Вадим Гуцул виданню Без купюр

“Реєстраторів відключали від реєстру на підставі моніторингів Мін’юсту та камеральних перевірок, проведених за поданнями юстиції Кіровоградщини», – зазначив чиновник.

У Міністерстві юстиції України створили комісію для проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державного реєстратора Канізької сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області Шилової Наталії Юріївни з дати реєстрації наказу. Як стало відомо попередньо, під час здійснення реєстраційних дій Наталія Шилова допустила порушення норм чинного законодавства. У зв’язку з цим спеціалісти юстиції Кіровоградщини підготували подання, на підставі якого Мін’юст призначив камеральну перевірку стосовно неї.

Цікаву історію повідомив сайт Без купюр.

Скандально відома держреєстраторка Вікторія Кундас знову отримала посаду і доступ до держреєстру, хоча ще рік тому Мінюст визнав, що її реєстраційні дії призвели до рейдерського захоплення агрофірми з Кіровоградщини.

Нині посадовиця офіційно працює при сільраді, депутат якої також засвітився у рейдерських скандалах. Так, навесні минулого року на Кіровоградщині відбулося рейдерське захоплення сільськогосподарського кооперативу «Агрофірма Маріампольська» з села Луганка Петрівського району. Держреєстраторка Кіровоградської обласної філії Комунального підприємства «Благоустрій Шевченківського району» Вікторія Кундас провела реєстраційні дії, у результаті яких кооператив було реорганізовано у ТОВ з однойменною назвою, а до складу засновників фірми-клона введено ТОВ-ки з ознаками фіктивності і статутним капіталом у 100 гривень.

Після розголосу у ЗМІ та мітингів ошуканих власників і селян, на Кіровоградщину навіть приїздила тоді ще профільна заступниця міністра юстиції Олена Сукманова. Вона та місцеві управлінці юстиції заявляли, що ідеться про рейдерство, а у діях держреєстраторки – явні порушення. Цікаво, що за три місяці до вчинення реєстраційних дій, які по суті призвели до рейдерського захоплення СВК, Кундас вже обмежували доступ до Держреєстру. Щоправда, на нетривалий період.

Цього разу Вікторії Кундас призначили камеральну перевірку та обмежили доступ до Держреєстру на рік. Фірмі ж поновили корпоративні права, правоохоронці розпочали кримінальне провадження. У матеріалах цього провадження йдеться, що держреєстраторка здійснила реєстраційні дії на основі протоколів зборів колективу кооперативу. Втім, опитані члени кооперативу засвідчили, що вказані документи – підробка, адже рішень про реорганізацію СВК у ТОВ не приймали. Нотаріус Київського міського нотаріального округу, яка буцімто посвідчила ці протоколи, повідомила слідчим, що вказаних нотаріальних дій не робила.

Втративши ключ реєстратора, Кундас навіть збиралася судитися. За даними Реєстру судових рішень, вона подала позов до Окружного адмінсуду Києва. У позовних вимогах йшлося про скасування наказів Мінюсту і, взагалі, зупинення їхньої дії до вирішення спору по суті. Втім, позивачка чомусь відкликала позов. А невдовзі Мінюст ліквідував філію комунального реєстраційного підприємства, у якому трудилася Кундас. Проте без роботи жінка не лишилася і вже на початку 2019 року влаштувалася держреєстратором у Петрівську сільську раду Знам’янського району.

Варто зазначити, що депутатом цієї сільради є місцевий підприємець, президент ФК «Буревісник» Ростислав Вакулик. Його прізвище фігурувало у скандалі з рейдерським захопленням у 2016 році ПСП ім. Димитрове з Вільшанського району, коли підприємство спочатку було шахрайським способом перереєстроване, а згодом продане Вакулику. Також відомо, що на суді за позовом власниці земельного паю до брата депутата Сергія Вакулика його представницею вказана Вікторія Кундас. Крім цього, за інформацією «Без купюр», скарги на вказану держреєстраторку направили до правоохоронних структур, Офісу Президента і Кабміну підприємці з Кропивницького за фактом спірних реєстраційних дій щодо нерухомості у центрі міста.