ОСББ області цьогоріч можуть отримати фінансову підтримку на енергоефективні заходи

Про це розповів сьогодні, 3 червня, під час апаратної наради в облдержадміністрації перший заступник голви ОДА Сергій Коваленко.

- Завтра в Мінрегіоні відбудеться нарада про підготовку нового Меморандуму про реалізацію на території Кіровоградської області програми Фонду енергоефективності, - каже Сергій Коваленко. - На цей рік у держбюджеті передбачено 100 мільйонів євро та півтора мільярди гривень для того, щоб об’єднання співвласників багатоквартирних будинків могли провести комплексну модернізацію будівель і таким чином зреалізувати ту економію, що дозволить не точково, а комплексно реагувати. Буде два пакети: “легкий” - встановлення індивідуального теплового пункту, що дозволить економити 30-35% енергоносіїв; “комплексний” - окрім теплового пункту дозволить здійснити утеплення будинку повністю і зробити будівлю наскільки енергоефективною, що дозволить економити 60-65% енергоносіїв.

Для цього доведеться зробити енергоаудит ОСББ (70% коштів покриває Фонд з енергоефективності). Також Фонд покриває 40% пакету “Легкий” та 50% пакету “Комплексний”.

- Перші триста ОСББ, які подадуть заявки отримають бонус у ще збільшенні на 20% покриття зазначених коштів, - відзначив Сергій Коваленко. - Наразі 15 ОСББ супроводжується Фондом. Ми зараз очікуємо на департамент житлово-комунального господарства заявки від тих ОСББ, хто хоче бути супроводжений нами для того, щоб ми показали результатативність і алгоритм вибудування цієї роботи. Як правило, серед перших будуть ті ОСББ, що отримали в цьому році кошти на “теплі” кредити. Наразі у нас для цього лежить в обласному бюджеті мільйон гривень.

Меморандум реалізації на території Кіровоградської області “теплих” кредитів вже діє кілька років. Так, за словами Сергія Коваленка, у 2017 році на програму з обласного бюджету виділили 300 тисяч гривень, а в 2018 році 2,8 млн грн.

Джерело: Гречка