В результаті пенсійної реформи, прийнятої в 2017 році, з'явилося багато нововведень, далеко не найбільш позитивних

Українцям провели перерахунок пенсій. В середньому виплати збільшилися на 17%, що стало результатом прийнятої в 2017 році пенсійної реформи. Однак разом з перерахунком закон передбачає інші, менш позитивні нововведення.

У зв'язку з новою реформою українцям підвищують пенсійний вік. Пенсійна реформа запустила своєрідний «коридор пенсійного віку, де є троє дверей: 60, 63 і 65». Щоб вийти на заслужений відпочинок в 60 років в поточному році, необхідно мати як мінімум 26 років стажу. Нова реформа передбачає збільшення даного стажу щорічно на 12 місяців.
Таким чином, Кабінет міністрів України прив'язав пенсійний вік до стажу, залишивши загальний показник виходу на заслужений відпочинок в 60 років.

Важливо знати, що більшості українців не світить вийти на пенсію в 60 років, вийти на заслужений відпочинок вони зможуть тільки в 63. Чи торкнеться це тих, хто в цьому році заробив до 25 років стажу.

Протягом 10 років поступово кількість тих, хто зможуть отримати пенсію тільки в 65 років, буде рости з 4 до 5%.

Ще однією проблемою реформи є зниження коефіцієнта оцінки стажу. Раніше за кожен відпрацьований рік українці отримували 1,35% розрахункового заробітку, а після реформи стали давати тільки 1%. Як видно, роль стажу в розмірі пенсії скоротилася.

Джерело: Судебно-юридическая газета