Національний банк України зупинив друк паперових купюр номіналами 1, 2 і 5 гривень

У Нацбанку планують замінити зазначені купюри металевими монетами такого ж номіналу.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на повідомлення регулятора.

Також представники Нацбанку анонсували випуск монет номіналами 5 і 10 гривень. Згідно зі звітними даними, в 2019 році їх планується випустити близько 200 мільйонів.

У НБУ уточнили, що причиною змін стало «швидке зношування купюр» і, відповідно, дорожнеча їх обороту. У своєму звіті про цінності національної валюти, Нацбанк зазначив, що купівельна спроможність гривні з 2013 року впала втричі.

У той же час у виданні відзначають, що рядове населення, особливо пенсіонери, виявилися незадоволені реформою. На їхню думку, металеві гривні в 1 і 2 гривні номіналом виявилися занадто дрібними і незручні в зверненні.

«Я копійку, рубль віддаю за копійку, а дві гривні - за дві копійки ... Ми вже не бачимо», - цитує видання пенсіонерку, робітницю столичного ринку.Фінансові експерти уточнюють, що маленький розмір монет може психологічно вплинути на населення, люди будуть швидше позбавитися монет, а продавці будуть відмовлятись від них.

«Розмір, звичайно, людей лякає. Вони дтвляться і говорять, що гривна в їхніх очах зменшилася до розміру однієї або двох копійок », - відмітив економіст.

У Нацбанку завірили, що паперові купюри у вигляді монет відмінятися не будуть. Представники регулятора чекають «органічного заміщення» старих грошей.

Раніше у Національному банцу України повідомили, що скоро перестануть випускати купюри номиналом в 1,2,5 і 10 гривень. Їм на заміну прийдуть монети. У регуляторі відзначають - так набагато економічніше і практичніше. В НБУ наголосили, що інфляція не вплинула на рішення замінити купюри монетами - аналітики прогнозують, що в цьому році вона буде менше, ніж в минулому.

Раніше стало відомо, що НБУ планує запустити в Україні механізм обмежувальних заходів на валютному ринку, який буде застосований в разі необхідності зміцнення гривні. Згідно з ним, на території країни буде частково припинено обмін гривні на долари і євро, а валютну виручку необхідно буде відразу ж переводити в національну валюту.

За матеріалами АиФ в Украине