Print

Сьогодні Світловодська міська рада на своїй черговій сесії прийняла бюджет

Сесія міськради розпочалася з імпровізованого обговорення проблем теплопостачання. На сесію прийшли світловодські протестувальники, які встановили індивідуальне опалення та конфліктують з цього приводу с СП ТОВ «Світловодськпобут». З цього приводу в місті палало вже не раз. Цього разу додалася ще й проблема з теплом в квартирах, яка виникала напередодні сесії.

Керівник СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський повідомив, що проблема з теплопостачанням виникла внаслідок аварії на старому обладнанні котельні №2. Причинами цієї та інших аварій є неможливість заміни застарілого та зношеного обладнання коштами СП ТОВ «Світловодськпобут». Підприємство не прибутковим. Воно потребує допомоги від міської ради, але депутати не затверджують інвестиційну програму.

Щодо перерахування оплати за неспожите тепло, то Сергій Московський обіцяв, що це буде зроблено.

Щодо питання індивідуального опалення, то керівник СП готовий стояти виключно на позиціях закону: погоджуватися на відключення від централізованого опалення, але тільки в разі відключення всього будинку.

У своїх виступах представники індивідуальників вимагали від міського голови задовольнити їх, попри програні суди, від нарахувань, які робить СП.

Депутати, які підтримують індивідуальників, пропонували викупити 50% в статутному фонді СП ТОВ «Світловодськпобут» та, таким чином, надавати дозвіл усім бажаючим на відключення від централізованого опалення.

За результатами обговорення до порідку денного було внесено рішення, яким міська рада зобов’язала СП скасувати усі нарахування індивідуальникам, а міському голові взяти під контроль виконання цього рішення. Рішення було прийняте.

Цього разу депутати, нарешті, затвердили зміни до Програми благоустрою міста та Програму реконструкції мереж зовнішнього освітлення міста.

Радий, за останнє рішення. Втім, залишився неприємний осад. В 2016 році пропонував в рамках програм Угоди мерів щодо енергії та клімату шляхи реконструкції зовнішнього освітлення із застосуванням сучасних технологій та залученням грантових коштів. Нажаль, депутати тоді мене не підтримали. Тепер будемо шукати власні кошти.

Сподіваюся, що в рамках програми благоустрою в цьому році заасфальтують, згідно мого запиту, дільницю по провулку Індустріальний від вулиці Богуна до Героїв України та між дворові проїзди, про які я зробив запит ще в 2015 році.

Але саме найбільше досягнення цієї сесії є прийняття бюджету на 2019 рік. З чим і вітаю містян.

Вадим Степанець

Hits: 443