Сьогодні, 23 жовтня, мала відбутися чергова сесія Світловодської міської ради, але не відбулася.

На сесію прийшли перевізники, які знову підігнали транспорт на площу, громадяни, які отримали дозвіл на відключення від централізованого опалення, але у відповідь отримали судовий позов, та інші.

Порядок складався з багатьох, важливих для міста, питань. Серед них було й питання щодо переголосування тарифу на пасажирські перевезення. Саме з цього приводу водії прийшли на сесію.

На десяту годину в залі було лише 7 депутатів. Згодом до них приєдналося ще 7, але цього недостатньо для початку сесії. Поки чикали протягом години на інших, відбувся обмін думок.

Секретар міськради Юрій Сапянов зачитав звернення перевізників щодо акцій протесту та містян, які встановили індивідуальне опалення. Далі розпочалася дискусія з цього приводу.

Депутати та громадські активісти закидали перевізникам та водіям нерегулярність руху автобусів, брудні авто, неохайний зовнішній вигляд. А ще стверджували, що водії самі ремонтують свої автобуси. Це є, на їхню думку, підставою возити по 4,50, а не по 5,50.

 

В свою чергу перевізники повідомили, що тариф 4,50 зовсім не обґрунтований та не дає можливості нормально існувати їм самим та нормально обслуговувати авто. Щодо ремонту автобусів, то водії зауважили, що ремонт «самими» – це коли вони ремонтують авто разом із майстром, а запчастини на ремонт купуються за кошти компанії перевізника.

Представниця від індивідуальників поставила питання до міського голови Валентина Козярчука щодо того, що СП ТОВ «Світловодськпобут» робить нарахування на тих, хто отримав дозвіл на від’єднання від централізованого опалення та подають на них до суду. Міський голова, в свою чергу, повідомив про результати судів. СП виграв апеляційний суд, але міська рада буде подавати до касаційного суду, а в разі потребі, і до європейського з прав людини.

А сесію так і не розпочали. Не прийшли депутати.

Вадим Степанець