Наближається знаковий, для України, день 14 жовтня. В це день ми відзначаємо День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника.

Довгу та уславлену історію має Українське козацтво. Перші офіційні згадки про козаків можна знайти ще у 1492 році. Тоді запорожці нанесли нищівну поразку турецькій воєнно-морській галері і визволили з полону своїх побратимів. Це найстаріша розповідь про мужні подвиги і легендарні походи козаків.

Свято Покрови було шанованим для козаків на Січі. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, вірили в її силу. Як правило, 14 жовтня (за старим календарем 1 жовтня) відбувалась Велика Рада, чи як її ще називали Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік.

В Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва.

День Покрови – одне зі знаменних християнських свят. Існує легенда, чому так повелось.

Розказують, що коли у десятому столітті на Візантію напали сарацини і намагались захопити Царгород, захисники міста у відповідь на свої молитви побачили Пресвяту Богородицю, що зняла з голови покрову і розпростерла над ними. Загарбники відступили. Царгород вистояв. З тих часів Пресвяту Богородицю шанують, люблять і звеличують.

Так, на честь Покрови в Україні побудовано багато храмів: Покровський собор у Харкові, Церква Покрови Пресвятої Богородиці на Подолі, Свято-Покровський кафедральний собор у Рівному, Свято-Покровська церква у Батурині. Також ім’я святої звеличили у назвах селищ і вулиць.

Щодо Дня захисника Вітчизни, то воно відзначається починаючи з 2014 року, Це найкращий день для того, щоб вшановувати наших мужніх захисників. Світо тісно пов’язане ще й з тим, що 14 жовтня вважається днем створення Української повстанської армії (УПА), бійці якої боролися за свободу країни.

Сьогодні, біля пам’ятного знака на честь Куруківської битви відбулися урочистості на честь потрійного свята.

У своїй промові міський голова Валентин Козярчук відзначив значимість свята для сьогодення, коли на сході продовжується війна з російськими агресорами.

Міський голова відзначив працівників Світловодського військкомату та ветеранів АТО.