Після місячної перерви відбулася чергова сесія світловодської міської ради, на яку прийшли групи мешканців для лобіювання своїх питань. Але сьогодні депутати задовольнили не всіх.

На сесію було винесено багато питань, які потребували вирішення. Серед них є кілька, особливо резонансних для світловодців.

Першим розглянули питання скасування рішення виконкому про тариф на перевезення в 5,50 грн. За це рішення проголосувало 18 депутатів. Світловодці, які активно підтримують це скасування радіють. Але дарма. Краще не стане.

Проблема пасажирських перевезень особисто мені знайома досить добре. Відразу зауважу – скасування тарифу проблеми не вирішить.

Чого ми хочемо? Щоб нас перевозили в чистих, технічно справних, автобусах, які чітко їздять за графіком та ще й за невеликі гроші. Не знаю, як останнє, але два перших бажання можливо в умовах функціонування справжнього ринку у сфері перевезень. На сьогодні останній в місті відсутній. Є два перевізника, які давно досягли змови про розподіл маршрутів та спільних дій.

Нажаль, управління економіки усі ці роки займалося тільки тарифом. Добре, чи погано, але тільки ним. Створенням ринку перевезень управління економіки не займалося як раніше, так і тепер. Ніякі соціальні чи партнерські угоди з монополістом не дадуть позитивного результату на довгострокову перспективу. На короткий час – можливо.

Громадські активісти та колеги-депутати в якості аргументу щодо скасування тарифу наводять приклади, начебто, нерівноправних відносин між підприємствами, які здійснюють перевезення та тими, хто надає їм транспорт в оренду. Але ж як на них може на це вплинути влада? Ніяк. Закон забороняє втручання влади в господарську діяльність приватних суб’єктів господарювання. Вирішити цю проблему може тільки ринок! Водії підуть до кращих орендарів.

Енергоефективність. Депутати знову провалили програму енергоефективності міста та не захотіли виділити кошти на спільне фінансування створення програми за Угодою мерів щодо енергії та клімату. У нас грошей багато, ми заплатимо по високим тарифам.

Втім, справжнє шоу почалося при розгляді питання щодо виділення коштів на ремонт доріг. На сесію прийшли мешканці мікрорайону Ревівка. Вони дуже хочуть, щоб їх дороги були відремонтовані. Вони переконували, доводили, просили, вимагали. Депутати опозиції бігали, говорили, кричали, штовхали колег, але не голосували. Чому? Хотіли почути скільки відремонтують, по чому та звинувачували міського голову у корупції. Але не голосували. Не голосували, навіть, тоді, коли ім надали відповідну інформацію. 

За виділення коштів на ремонт дороги на Ревівці проголосувало 17 депутатів. Не хватило всього одного! До речі, не голосував за виділення грошей і депутат від Ревівського мікрорайону Кучугурний.

Словами не передати, краще подивіться.

 

Більше повезло медикам вторинної ланки лікарняної допомоги. Вони таки дробилися свого. Депутати прийняли рішення реорганізувати заклад Центр первинної медичної допомоги та отримати державне фінансування.

Вадим Степанець