Відбулася прес-конференція Світловодського міського голови Валентина Козярчука.

Разом з мером участь у конференції взяли начальник управління економіки Марія Дмитренко, начальник УЖКГ Віктор Самоляк, директор КП ККП Олександр Плахотний.

Основною темою прес-конференції була тема тарифу на вивезення твердих побутових відходів. Як відомо, на черговому засіданні виконкому тариф не був прийнятий.

Присутні озвучили цікаві цифри. За вивезення сміття світловодці платити не поспішають. Заборгованість склала 1316040 грн. Із 5746 індивідуальних домашніх господарств договори уклали тільки 2830.

Тариф на вивезення сміття був запропонований ще в березні і уже зараз він не відповідає реаліям.

Мене, зокрема, цікавило питання, чому не приймається тариф. Що не так з ним? Присутні повідомили, що зауважень до складових тарифу не було. Претензії були до директора ККП Олександра Плахотного.

Можу погодитися з тим, що до директора ККП у громадян можуть бути претензії, але при чому тут вартість робіт? Тариф – це оплата роботи робітників, це її забезпечення. То це питання політичне, економічне, чи особисте?

На сьогодні я не готовий підтримати ту чи іншу сторону щодо застосування GPS-трекерів. Олександр Плахотний вважає встановлення останніх непотрібною справою. Обосновує це тим, що сміттєвози наскільки старі, що вони ледь доїжджають до сміттєзвалища, а не то що їздити кудись в інші місця. Інша сторона вважає, що встановлення GPS-трекерів позитивно вплине на якість послуги.

Не менш важливим для мене є питання тарифу на пасажирські перевезення. В попередній публікації я писав про конкурсний комітет. Рішення з цього питання на виконкомі не було прийняте. Марія Дмитренко підтвердила, що у складі комісії пропонувалося замінити одного громадського активіста на іншого. Питання не пройшло. Одна з причин полягає в тому, що подання на декілька чоловік.

Вирішив звернутися до першоджерел. З Постанови КМ України 1081.

«…конкурсний комітет — постійний або тимчасовий орган, утворений організатором для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу…»

Далі.

«До складу конкурсного комітету входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головавтотрансінспекції, Державтоінспекції та громадських організацій… Із складу конкурсного комітету 50 відсотків — представники органів виконавчої влади та (або) органів місцевого самоврядування, решта — представники громадських організацій.»

Отже, можна створити постійний комітет, а можна тимчасовий, скажимо, на один конкурс. В залежності від того, який комітет, то можна замінити одного члена комітету, чи переформатувати весь комітет.

Думаю, що громадським організаціям слід завчасно обговорити ці питання як владою, так і між собою. Тоді не буде спекуляцій навколо тих, кого виключили, кого включили та кого не включили до складу комітету.

Повний звіт з прес-конференції на каналі міського голови.

 

Вадим Степанець