Відбулося засідання виконавчого комітету Світловодської міської ради, на якому було розглянуто низку важливих питань.

Хочу загострити увагу читача на кількох, найбільш резонансних, на мою думку, питаннях.

Виконком розглянув заяви щодо відключення квартир багатоквартирних будинків від централізованого опалення. Питання, як кажуть, з бородою. Законодавство України з цього питання можна порівняти з відомим висловом «казнить нельзя помиловать». З одногу боку закон дозволяє відключення будинків від централізованого опалення, але всім будинком, чи під’їздом. В той же час, відключення окремих квартир законом не регламентовано. Такий собі законодавчий пердимонокль.

Маю власну думку з цього питання. Світловодці прагнуть відключитися, тому що хочуть отримувати більше тепла за меншу плату. Нажаль, СП ТОВ «Світловодськпобут» нічого не робить для поліпшення в цьому питанні. І це при сучасних можливостях!

Важливим для нашого міста є питанням пасажирських перевезень. У проведенні конкурсів серед перевізників велику роль відіграє конкурсний комітет, який складається 50 на 50 із представників влади та громадськості. На засідання виконкому був винесений проект змін складу комітету. Втім, він не був проголосований в наслідок того, що на одне вакантне місце претендувало декілька претендентів від громадськості. Сподіваюся, що до наступного засідання компроміс буде знайдений.

На виконком знову було винесене питання щодо підвищення тарифу на вивезення твердих побутових відходів. Управління економіки та ККП пропонували наступне.

«Для населення з розрахунку вартості послуги за 1 місяць на 1 мешканця – 12,95 грн. з розрахунку за 1 м3 – 119,55 грн. в т.ч.:
- вивезення твердих побутових відходів за 1 м3 - 87,92 грн.;
- знешкодження твердих побутових відходів за 1 м3 – 31,63 грн.;
Для підприємств, установ і організацій, які фінансуються з бюджету з розрахунку за 1 м3 – 137,47 грн. в т.ч.:
- вивезення твердих побутових відходів за 1 м3 - 101,10 грн.;
- знешкодження твердих побутових відходів за 1 м3 – 36,37 грн.;
Для підприємств, установ і організацій (крім тих, які фінансуються з бюджету) з розрахунку за 1 м3 – 179,32 грн. в т.ч.:
- вивезення твердих побутових відходів за 1 м3 - 131,87 грн.;
- знешкодження твердих побутових відходів за 1 м3 – 47,45 грн.»

З дискусії на засіданні дуже важко зрозуміти, чому члени виконкому не прийняли тариф. Говорили про директора ККП, зачитали відповідь громадянину на його запит, але конкретно, чому не можна приймати ці цифри я, зокрема, не почув. Залишається тільки гадати. Чи то запит спонукав чотирьох членів виконкому не голосувати за тариф. Чи, можливо, на мою думку, ґвалт, який підняли в соцільних мережах громадські активісти на адресу одного з членів виконкому, який раніше голосував за тариф з перевезення, вплинув на його голосування цього разу. Я поки не зрозумів. Буду розбиратися.

Вадим Степанець