Саме під таким гаслом сьогодні працювали депутати-підписанти під час чергової сесії міської ради.

Сесія розпочалася з хвилі скарг на її початку. Мешканка з вулиці Павлова зі сльозами на очах поскаржилася на світловодську поліцію, яка не вживає заходів щодо боротьби з притоном наркоманів, який, за її твердженням, існує над її квартирою. Сподіваюся, що поліція розбереться та вживе необхідних заходів.

Мешканка гуртожитку поскаржилася на дах над її квартирою, який протікає, але його ніхто не ремонтує.

Представник старої гвардії мешканців нашого міста запропонував реорганізувати ЖЕКи в ОСББ, провести інвентаризацію та капітально відремонтувати будинки.

Під час озвучування депутатських звернень почалася справжня жара. Абсолютна більшість звернень стосувалася ремонту дворових проїздів. Це вселяло оптимізм у тому, що колеги проголосують за виділення коштів на ці роботи, але… 700 тисяч гривень на дворові під’їзди депутати-підписанти виділяти відмовилися.

Діють за рецептом прем’єра Росії: «Денег нет, но вы держитесь».

Досить дивно, але депутати-підписанти чомусь не люблять працівників виконкому. Вони вимагають від них працювати інтенсивно, але не хочуть виділяти їм гроші на заробітну платню. Так відбулося і цього разу. В результаті не проголосовані питання фінансування й медицини, ЦНАПУ тощо. Не зрозумілі й репліки окремих депутатів на наполегливі пропозиції колег все ж проголосувати. Вони запропонували розглянути виділення коштів на зарплату виконкомівцям пізніше, на позачерговій сесії.

На сесії не пройшло питання щодо програми забезпечення молоді, учасників АТО житлом. Не пройшла тому, що такі програми не приймаються кавалерійським наскоком. В ній багато білих плям. Це програма не безкоштовного забезпечення а іпотечного кредитування нового житла, а не вторинного ринка, де житло набагато дишевше. Крім того, вона потребує й участі міського бюджету. Останнє визиває у мене, зокрема, питання. Депутати-підписанти активно цю програму просувають, але так же активно саботують ті програми, які б давали можливість економити кошти та спрямовувати останні на такі програми.

Як приклад, зекономити кошти можна, створивши план дій щодо сталого енергетичного розвитку та адаптації до клімату. Це надає можливості для співробітництва з компаніями ЕСКО та реально мати вільні кошти. Але депутатам-підписантам це не потрібно.

Не вистачило голосів на присвоєння імені В’ячеслава Чорновола міському Палацу культури. Окремі депутати вважають, що Чорновіл нічого для нас не зробив. Інші бояться, що їх неправильно зрозуміють бувші комуністи, якщо вони за це проголосують.

Вадим Степанець

Фото Віталія Асауленка