Цього вівторка Світловодський виконком встановив рекорд з кількості розглянутих на засіданні питань. Їх було більше 190.

До накопичення такої кількості питань призвів демарш депутатів та членів виконавчого комітету від політичних партій. В квітні вони письмово повідомили про те, що не будуть відвідувати сесії міської ради та засідання виконкому. Втім, після того, як двоє членів виконкому відкликали свій підпис, з’явилася можливість провести засідання виконкому.

На засідання виконкому прийшли всі, в тому числі й підписанти. Належало розглянути більше 190 питань, серед яких були й такі, які суттєво впливають на життя містян.

Роботу виконком розпочав досить жваво. Вирішена низка питань щодо призову на війькову службу, про стан надання медичної допомоги ветеранам війни, фінансування ліжок для ветеранів війни в Світловодській ЦРЛ. Виконком вирішив питання ЦНАПу, управління освіти, управління соціального захисту населення, оргвідділу тощо. Члени виконкому надали дозвіл УЖКГ на знесення дерев.

Але коли дійшла черга до вирішення питань перевезень та вивозу побутових відходів, члени виконкому перевтомилися та не проголосували ці проекти.

Як відомо, громадськість приймала активну участь у вивченні пасажиропотоку в місті, за що окремих, найбільш активних, міський голова заохотив. Після цього, управління економіки провела перерахунок тарифу на перевезення. В результаті, управління економіки запропонувало на маршрутах по Світловодську тариф 5,50 грн та 8,50 на маршруті до Власівки. Присутні на засіданні депутат міської ради Андрій Маліцкий та громадський активіст Сергій Гончаренко акцентували увагу на тому, що перевізники не виконують договірні обов’язки та наполягали на встановленні GPS-трекерів на маршрутках. Крім того, перевізники не надали відповідних документів щодо орендованих автобусів. Керівник СвітАвтолегіону пробував завірити, що в цьому питанні все нормально, але йому не повірили.

А поки що тариф залишається попереднім, а з ним і проблеми в перевезенні. На засіданні прозвучала інформація про те, що зараз ведуться перемовини щодо залучення перевізників з інших міст.

Не вирішене питання із тарифом на перевезення твердих побутових відходів. Управління економіки запропонувало тариф для населення на 12,98 грн. В разі прийняття тарифу, за рахунок прибутку передбачається відремонтувати 154 сміттєвих контейнерів, ремонт 150 кв м майданчиків для збирання відходів та засипк землею сміттєзвалища. Втім, рішення не набуло необхідної кількості голосів.

Для мене дивною була аргументація окремих членів виконкому. Директору ККП закидали саме розбиті та не замінені контейнери, не відремонтовані площадки, не встановлені GPS-трекери. Та це потрібні гроші. Де їх брати? Випрошувати з бюджету?

Вадим Степанець