Протягом десяти днів відбулося дві сесії міської ради – чергова та позачергова. Результати для міста невтішні.

У квітні дев’ятнадцять депутатів від різних партій та їхні представники в виконкомі відмовилися приймати участь у сесіях та засіданнях виконкому. Втім, згодом, троє депутатів відкликали свій підпис, що дозволило провести сесію в кінці травня. На чергову сесію, яка мала відбутися 26 червня, підписанти прийшли, разом з ними й усі «чудеса» попередніх сесій.

Депутати опозиційної, до мера, більшості почали знову почали діяти по принципу «чим гірше, тим краще», для них. Тільки декілька прикладів.

На сесію були винесені питання щодо енергозбереження. Міська лікарня вирішила відмовитися від централізованого опалення та перейти на опалення з альтернативного джерела. Таке ж рішення прийняли декілька ОСББ. Останні зібрали підписи та знайшли приватного інвестора, який готовий поставити котельню та надавати послуги. Втім, опозиційні депутати уже полюбили газове опалення. При цьому, котельні на біопаливі депутат Сергій Філоненко, чомусь, називав то тепловими пунктами, або тепловими станціями. Особисто мене це дивує, тому що саме пан Філоненко в минулому та теперішньому скликанні активно просував схему оптимізації теплопостачання в місті та мав би розібратися в дефініціях.

На сесії розглядалося питання корегування бюджету в місті. Під час розподілу коштів для Власівки бушували страсті. Тут було все: і ми для вас заробляємо гроші і почуйте нас. Гроші Власівка отримала, один мільйон. Але тільки Власівка. Всі інші ні. Депутатську більшість не цікавили всі інші світловодці.

Не проголосовані й ставки податків, які мають наповнювати міський бюджет і які на тій же Власівці набагато більші за світловодські.

Вразила мене й позиція фракції Самопомочі. Голова фракції Олександр Ода на черговій сесії міської ради виступив з емоційною промовою, в якій звинуватив владу в тому, що вона не чує Олександра Агапова, який пропонував впровадити енергоефективні технології. Він отримав аплодисменти, але не від мене.
Хочу нагадати колегам з фракції Самопомочі, що вони регулярно не голосували за впровадження програми енергоменелджементу в місті. Сьогодні теж не голосували за виділення коштів на створення програми щодо енергії та адаптації до змін клімату, яка є основою, в тому числі, і для отримання міжнародних грантів та пільгових кредитів.
Вадим Степанець