Квіти ростуть, вулиці поливаються, економічні показники наші – одні з найкращих в області. Та й дороги ремонтуються… А що ще залишалось робити міському голові Валентинові Козярчуку, коли на 10 годину 26 червня у сесійній залі дуже бракувало обранців, щоб розпочати 52-у сесію?

Та за кільканадцять хвилин крига скресла – назбирався кворум! І процес, начебто, пішов. Так, на початку виступив гість із Кропивницького, який там є заступником директора КП «Регіональний центр розвитку послуг», Едуард Ярошук. А чого приїхав? А річ у тім, що на це КП, яке підпорядковується обласній раді, покладено обов’язок забезпечувати сучасними комунікаційними системами населені пункти (переважно, сільські) Кіровоградщини. А це, звісно, передбачає спорудження телекомунікаційних веж зі швидкісним інтернетом. Деякі з цих веж, абсолютно, до слова, нешкідливі ані для людей, ані для довкілля, мають постати і в Світловодську. Тому, підкреслив пан Едуард, його підприємство зацікавлене, аби світловодські можновладці не вставляли йому палиці в колеса щодо відповідних дозволів. Задля цього «Регіональний центр розвитку послуг», варто зрозуміти, як подяка, тутешнім органам місцевого самоврядування надасть змогу користуватися інтернетом з цих веж задарма, решта ж світловодців – за якихось 50-80 гривень. Інформацію обранці взяли до відому.

А після того, як «укропівець» Ярослав Чаричанський закликав колег долучитися справи звільнення українських політв’язнів з московітських буцегарень, підписавши відповідне звернення, на трибуну заступив депутат Власівської селищної ради Олександр Глинченко. Його виступ був пов’язаним з одним із питань сесії – виділення додаткових коштів з міського бюджету на потреби селища в царині утримання тамтешніх бюджетних закладів. Питання, за його словами, вкрай важливе, бо власівці вважають себе обділеними з боку міста – відриваючи від себе силу-силенну зароблених грошей, наповнюючи цим самим міський бюджет, з якого їм, неборакам, повертаються жалюгідні крихти. Тож, на все-про-все Власівка потребує наразі не менше двох з половиною мільйонів гривень, підсумував селдеп. Що, власне, й стало причиною (принаймні, видимою) дводенної пробуксовки даної сесії. Та все насувалося поступово.

До цього був ґвалт з боку депутата облради від «Свободи» Руслана Степури з приводу приватизації таким собі ТОВ «Тепличний комбінат» тутешнього тепличного господарства площею 11 гектарів. «Свободівці» вважаються це розкраданням майна територіальної громади і вже звернулися з позовом до Господарського суду. Після цього обранці повносили зміни до порядку денного і, затвердивши його, пішли на 15-хвилинну перерву.

Першим питанням стало питання «свободівця» Олександра Молчанова, який виступив з пропозицією внесення змін до «Програми енергоефективності міста на 2017-20 рр.». А саме, пан Олександр у інтернеті надибав на продаж енергоефективних лампочок по 39 гривень за штуку та з дворічною гарантією. От і треба такими лампочками забезпечити усі бюджетні установи міста, запропонував він. Ото економію зробимо! Як тут – ще один облдеп, але вже від «Опозиційного блоку», Костянтин Каспров:

«Давайтє ми спєрва абєспєчім то, шта ми далжни абєспєчіть - запропонував він, маючи на увазі прохання-вимогу власівців. – А патом будєм занімацца всємі астальнимі вапросамі».

Тут не втримався його колега по облраді і водночас ідеологічний ворог Степура: ви, мов, «опоблоківці», яких у облраді аж 13 штук, винні у тому, що область виділила з держдотацій Світловодську 4 мільйона гривень, у той час, як Олександрії було виділено аж 20 таких мільйонів. На що його колега по облраді і водночас ідеологічний ворог Каспров парирував: а толку – всі й так знають, скільки Світловодську не виділяй грошей (наприклад, на водовідведення у Табурищі, чи на капремонт «інфекційки» ЦРЛ) – вони залишаються незасвоєними і повертаються знову до держбюджету… Коротше, по Власівці на голосування поставили дві пропозиції: перша – виділити їй мільйон, друга – виділити їй півтора мільйона. За мільйон проголосувало 15 міськдепів, за півтора – 14. А треба (такий порядок) щонайменше - 18. Та, ну блі-і-н, давайте ще. Проголосували ще – немає 18. Ні там, ні там. Аж поки мудрий Юрій Лукинський (ще б пак, він же з партії Пенсіонерів!): а давайте спробуємо ні вашим, ні нашим – один мільйон 250 тисяч гривень? А давайте! Дзуськи – і один мільйон 250 тисяч гривень не проканав. З тим і розійшлися. Щоб зібратися наступного дня, 27 червня.

А наступного дня на сесію прибуло обранців навіть менше, аніж голосувало 26 червня за один мільйон Власівці. Чи за півтора мільйона… Градоначальник припустив, що така «некворумність» пояснюється вчорашніми «пасідєлкамі», не вточнивши, щоправда, кого з ким і з чим… Зате Каспров звернувся до нього з проханням розповісти: «как ви зємлю укралі – 11 ґєктарав у «Елєктронікі». На що градоначальник пообіцяв звернутися до суду. А вже за кілька хвилин звинуватив пана Костянтина у продажу дівчат до Туреччини… Ось так весело і змістовно тривала майже година очікування на кворум, аж поки глазастий «партпенсіонер» Анатолій Кучугурний не помітив: а кворум-то вже є – можна й сесію продовжувати. Та Козярчук відповів: продовжувати будемо у понеділок, 2 липня. І побажав усім гарного дня. У тому числі - й панові Анатолієві, який отетерівши аж «завис» біля мікрофону від мерського пасажу.

Віталій Асауленко