На даний час державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. Однією із таких форм є патронат над дітьми або як її ще називають «Швидка сімейна допомога».

Сімейний патронат допомагає дітям, які потрапили у складні життєві обставини або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не виконують своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин. Передбачається він і для дітей, які зазнали батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких відмовились відразу після народження.

З метою інформування мешканців Світловодська про послугу патронату над дитиною та здійснення пошуку кандидатів у патронатні вихователі спеціалісти Світловодського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 11 квітня 2018 року в черговий раз завітали до Світловодського міськрайонного центру зайнятості та провели семінар для громадян, які перебувають у пошуках роботи. Директор Світловодського МЦСССДМ Світлана Філіпчук проінформувала учасників заходу про професійну комплексну послугу патронату над дитиною, розповіла про основні вимоги до кандидатів у патронатні вихователі. Крім того було розглянуто питання фінансування послуги та основні права та обов’язки патронатного вихователя.

Заступник директора-начальник відділу центру Тетяна Євсюкова зупинилася ще на одному важливому питанні – це розвиток сімейних форм виховання. Розповіла присутнім про види сімейних форм виховання і більш детально подала інформацію про створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

По закінченню семінару всі бажаючі мали змогу отримати буклети з корисною інформацією про патронатні сім’ї та розвиток сімейних форм виховання.

Якщо і у Вас виникло бажання зробити щасливою хоча б одну дитину та поділитися з нею теплом сімейного вогнища, звертайтеся до нас за адресою:

м. Світловодськ, вул. Героїв України,14, кімн.31-32

Світловодський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тел. (05236)7-28-21