По-справжньому гамлетівське питання вирішував сьогодні виконком: припиняти, чи ні опалювальний сезон в місті.

Підставою для припинення опалювального сезону 2017-2018 року має стати відсутність у СП ТОВ «Світловодськпобут» договору на постачання газу на квітень. Це не означає, що газу немає. Він є, але за комерційними цінами. Вона вища, ніж ціна для опалення для населення. Чому відсутній газ за некомерційною ціною не зовсім зрозуміло. За повідомленням першого заступника міського голови Олени Балюк, на початку наступного тижня питання з дешевшим газом може бути вирішене в столиці, куди збирається поїхати керівник СП ТОВ «Світловодськпобут». Але до цього потрібно опалювати, чи не опалювати місто.

Члени виконкому висловили занепокоєння з приводу ситуації, що склалася. Погода не дає приводу до оптимізму. В школах міста з понеділка розпочалися канікули, але в дитячих садочках канікул немає.

Представник громадськості Ірина Цареградська зауважила, що припинення централізованого опалення призведе до збільшення споживання електрики та збільшення захворювань серед населення.

Генеральний директор СП ТОВ «Світловодськпобут» Московський повідомив, що підприємство готове продовжувати опалення, використовуючи газ за комерційною ціною, але потрібно буде покривати різницю в ціні для бюджетних організацій з бюджету міста. Потрібно, також, скорегувати ціну для населення.

Після дискусії члени виконкому вирішили рішення про припинення опалювального сезону не приймати. Натомість, виконкомівці проголосували рішення припинити опалювальний сезон за умови, що протягом трьох суток середня температура буде вище 8 градусів.

То ж, слідкуємо за погодою та за результатами переговорів по газу в столиці.

Управління економіки винесло на розгляд три проекти щодо перевізників, але два з них не пройшли. Так члени виконкому не погодилися із тимчасовий скасуванням безкоштовних місць для пільговиків в маршрутках. Не проголосували й проект щодо тимчасового, до прийняття економічно обґрунтованої ціни, підвищення тарифу до 5 грн по місту та 6,5 грн на Власівку. Трете рішення, щодо проведення вивчення пасажиропотоку, було проголосоване членами виконкому.

Не потрібно бути великим провидцем, щоб спрогнозувати продовження проблем у міських перевезеннях. Почекаємо завершення вивчення пасажиропотоку та економічно обґрунтованою ціна на проїзд.

Вадим Степанець