На засідання виконавчого комітету, на яке зібралися майже всі члени, було винесене ряд важливих питань.

На самому початку Володимир Хорольський запропонував додатково розглянути підготовлене ним питання, яке стосувалося роботи відділу аудиту виконкому. Після невеликого емоційного обговорення, проект вирішено доопрацювати та розглянути на наступному засіданні.

Дискусію серед членів виконкому визвало питання «Про закінчення опалювального сезону 2017-2018 р.р.» Як повідомив начальник УЖКГ Віктор Самоляк та перший заступник міського голови Олена Балюк, керівництво СП ТОВ «Світловодськпобут» не має номінації на газ на квітень. Це є підставою для звершення опалювального сезону. Втім, голосів для затвердження рішення не вистачило. Частина членів виконкому наполягала на дотриманні законодавства в цьому питанні та очікувати 15 квітня або температури вище +8 протягом трьох днів.

 

Іншим, резонансним, питанням стали питання пасажирських перевезень. Перевізники пропонували внести зміни до укладених договорів про організацію перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування. Пропонувалося відмінити пільгові місця в маршрутках. Це не стосується пільгових автобусів. Мотивація керівників полягає в тому, що вони несуть збитки по несправедливому тарифу на перевезення. Повернутися до пільгових місць перевізники готові після затвердження скоригованого тарифу. Члени виконкому вирішили не розглядати це питання, а відразу перейти до наступного питання - погодження тарифу на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, які здійснюються в режимі маршрутного таксі.

Питання підвищення тарифу виявилося ще більш дискусійним. Начальник управління економіки Марія Дмитренко озвучила доводи та розрахунки, які обґрунтовували підвищення тарифу. Втім члени виконкому погоджуватися з нею не поспішали. Не погоджувалася з запропонованим тарифом і депутат міської ради Надія Мальцева. Наріжним каменем у дискусії став не виміряний пасажиропотік. Члени виконкому наполягали на необхідності його проведення. Рішення не пройшло, проблема залишається.

Управління економіки має намір провести виміри пасажиропотоку. Для цього виконкому потрібні волонтери. Міська влада сподівається, що громадські активісти допоможуть у цій справі, адже цей вимір буде дійсним протягом трьох років.

Вадим Степанець