Переведення комунального господарства України на ринкові ціни на енергоносії реально поставило питання щодо спроможності українців сплачувати за цими цінами.

Вирішити питання проблему мають субсидії. В 2018 році уряд переходить до нового етапу у субсидіювання – їх монетизації. Згідно Постанова КМУ від 8 листопада 2017 №951 про запровадження в Україні монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг з 2018 року розпочинається перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями. Він передбачає перехід на прозорі та своєчасні розрахунки "живими" коштами за субсидіями між державою та виконавцями послуг.

З першого липня відбудеться другий етап – монетизація субсидій домогосподарств. Громадянам, яким призначені субсидії, будуть перераховуватися кошти, якими вони будуть розраховуватися за комунальні послуги. Тобто буде запропоновано механізм прямого перерахування субвенції в частині оплати квартирної плати та інших послуг безпосередньо на рахунки людей отримувачів пільг та субсидій.

Крім субсидій уряд запровадив систему «теплих кредитів».

«Теплі кредити» – це кредитування купівель енергозберігаючих матеріалів і обладнання з компенсацією частини витрат державою.

На фінансування Держпрограми з енергоефективності («теплі кредити») у держбюджеті 2018 року передбачено 400 млн грн, з яких для ОСББ - понад 190 млн грн..

В середу, 31 січня, в міській раді відбувся ознайомчий семінар, на якому висвітлили питання змін фінансування пільг, субсидій, а також актуальність «Теплого кредиту».

В семінарі взяли участь міський голова Валентин Козярчук, перший заступник міського голови Олена Балюк, начальник УЖКГ Віктор Самоляк, голови Світловодський ОСББ, надавачі житлово-комунальних послуг, представники УЗЗН та банківських установ.

Валентин Козярчук переконаний в актуальності «Теплих кредитів». Держава відшкодовує значну частину коштів, а сам кредит окупає себе дуже швидко. До того ж, квартири та будівлі після капітальних оновлень значно виростають в ціні.
Представники банківських установ, які на сьогодні впроваджують «Теплі кредити», закликали голів ОСББ подавати документи на отримання кредитних коштів для утеплення житлових будинків.

Вадим Степанець