Чергова сесія міської ради побила рекорд щодо тривалості, завершив свою роботу за три години. Депутати прийняли бюджет та відмовили у наданні землі в оренду підприємству.

На початку сесії депутати, за пропозицією Тетяни Веремієнко, вшанували загиблих захисників Донецького аеропорту хвилиною мовчання.

Після цього, депутати надали слово голові спілки ветеранів АТО, який повідомив, що є зволікання з виготовленням документації з надання землі АТОвцям. Крім того, голова спілки хотів знати скільки грошей виділяють на харчування дітей ветеранів АТО. Міський голова Валентин Козярчук повідомив, що готовий зустрітися з АТОвцями та обговорити усі питання в робочому порядку.

Після обов’язкових депутатських запитів та відповідей на них, депутати перейшли до порядку денного.

Після нетривалого обговорення, депутати прийняли програму соціально-економічного розвитку міста. Але головним питанням сесії був бюджет міста на 2018 рік, яякий так і не змогли прийняти в минулому році.

Голова бюджетної комісії Юрій Лукинський запропонував проголосувати варіант, який підготувала його комісія та гарачо підтримувала депутатська більшість. Втім, член цієї ж комісії Оксана Гуцаленко звернула увагу колег на те, що цей проект передбачає корупційну складову. Пропонується виділити гроші на висвітлення в газеті діяльності фракцій політичних партій в пропорціях до їхньої чисельності. По факту пропонувалося фінансувати політичні партії з міського бюджету. Це не передбачено законодавством. Фінансування партій здійснюється Верховною Радою України.

Пропозицію Юрія Лукинського Оксана Гуцаленко назвала «верхом цинізму». Важко не погодитися з депутатом. Здивований такою пропозицією досвідченого чиновника.

Після обговорення, за наполяганням більшості, дані кошти мають бути розподілені між… управліннями міської ради на висвітлення їх роботи.

На сесії виступив Власівський селищний голова Анатолій Бабаченко. Він переконував депутатів збільшити фінансування закладів культури селища.

За результатами електронного голосування бюджет був прийнятий.

Тривала дискусія розгорнулася навколо виділення землі ТОВ «Techno Development System». Депутати більшості висловилися проти виділення землі. Вони не впевнені, що підприємство буде працювати в Світловодську. Їх не переконав і один із засновників фірми, який запевняв в подальшому розвивати виробництво та перереєструвати підприємство в Світловодську.

Більшість пропонує надавати перевагу інвесторам із Світловодська. Напевно таким, як депутат Стогній, який викупив сусідній корпус та перетворив його на звалище потрощеного бетону.

Депутати заслухали інформацію начальника відділу поліції підполковника поліції Андрія Гулого та взяли її до відома.

Відео з сесії. 

Вадим Степанець