Наприкінці минулого року мала відбутися позачергова сесія Світловодської міської ради. На порядку денного стояли питання уточнення бюджету 2017 року та бюджет на 2018 рік. Втім, сесія завершилася тільки сьогодні, в новому 2018 році, та так і не вирішивши головного питання – прийняття бюджету.

Нагадаю, що депутатська більшість, яка раз від разу не може зібрати цю більшість, поставила ультиматум іншим депутатам: або голосуємо як ми хочемо, або ніяк. На цій сесії першим було поставлене питання позбавлення депутатських повноважень депутата від Опоблоку Олександра Павловського. Депутатам зачитали його заяву. У частини депутатів виникла підозра, що цю заяву депутат не писав, тому сам він був особисто відсутній. Пропозиція не набрала необхідної кількості голосів. Далі більшість уже не голосувала. Так відбувалося далі аж до сьогоднішнього дня.

Сьогодні, 5 січня 2018 року, більшість знову поставила це питання на голосування. Необхідних вісімнадцять голосів знайшлося. Але далі депутатська більшість знову висунула ультиматум - голосувати бюджет тільки в їхній редакції. При цьому, голосувати пакетом без обговорення. Їх абсолютно не цікавила думка інших. Єдине, на що вони погодилися, так це проголосували два доповнення. Одне вніс депутат від «Самопомочі» Олександр Ода та одне я. Ода запропонував збільшити виплати на округа для мешканців міста, які опинилися в скрутному стані. Я пропонував повернутися до фінансування громадського бюджету.

Депутати не від більшості запропонували голосувати не пакетом, а постатейно, знаходячи компроміс по кожній правці. Більшість звинуватила меншість у небажанні шукати компроміс.

Я вирішив довести зворотне та запропонував зняти питання громадського бюджету. Справа в тім, що перед цим депутати не проголосували рішення про ставку місцевого податку на рівні попереднього року. Таким чином бюджет зменшився більше ніж на 300 тис грн. Думаю, що громада б мій крок, але більшість несподівано звинуватила мене у всіх смертних гріхах та запевнила, що громадський бюджет буде.

Нажаль, постатейне голосування не пройшло, як і бюджет в цілому.

На сьогодні місто без бюджету та з ультиматумом депутатської більшості.


Вадим Степанець