Позачергова сесія міської ради була скликана задля внесення змін до міського бюджету.

Надійшли кошти до міського бюджету у вигляді стабілізаційної дотація з державного бюджету, медична субвенція з державного та районного бюджетів та кошти власних та закріплених доходів. В таких випадках, напередодні сесії, проект рішення розглядає бюджетна комісія.

На сесії, як і завжди, було винесено дві пропозиції – виконкомівський та бюджетної комісії. Пропозицію виконкому представила начальник фінансового управління Наталія Яременко. Провідна пропозиція – виділити гроші на стовідсоткову виплату авансу, премії та зарплати працівникам бюджетної сфери.

Варіант комісії представив голова комісії Юрій Лукинський. На початку свого виступу він звинуватив у повній некомпетентності тих, хто готував пропозиції виконкому. А далі запропонував виділити зарплатні кошти бюджетникам на проплату авансу та 50% премії працівникам виконкому.

Відразу хочу зауважити, що дивним виступає твердження голови комісії щодо некомпетентності тих, хто готував бюджет. Пані Яременко очолює фіну правління не один рік і є фахівцем найвищої категорії. Дивно, що пан Лукинський за весь час своєї роботи першим заступником цього не помітив.

Свою пропозицію голова комісії аргументував тим, що йому не надали аналітичні матеріали (не зрозуміло які) та наявністю кредиторської заборгованості міської ради.

Зокрема, мені було незрозуміло як пов’язані кредиторська заборгованість та захищена стаття – зарплата. На мою пропозицію пояснити, Юрій Лукинський заявив, що я не некомпетентний в питаннях бюджету.

Не знаю, за якими критеріями зробив цей висновок колега. Ми протягом двох років спільної каденції майже не спілкувалися з ним на ці теми. Але після сьогодні та з огляду на те, в якому стані знаходиться наше місто, його вулиці, тощо, у мене виникли теж підозри щодо фаховості Юрія Лукинського як управлінця.

Прошу вибачення у читача за такі відступи. Наболіло.

До речі, не всі депутати з бюджетної комісії голосували за варіант комісії. Член комісії Оксана Гуцаленко пропонувала профінансувати всю зарплату до кінці року. Вона та всі п'ятнадцять депутатів наполягали на варіанті виконкому та на повному фінансуванні зарплати, але одинадцять депутатів категорично відмовлялися.

Нажаль, сьогодні згода не досягнута. В понеділок є шанс депутатам виправитися на надати надію бюджетникам, що вони на новий рік будуть із заробленими грошами.

Відео з сесії міської ради.

Вадим Степанець