Сьогодні, 1 першого грудня громада міста Світловодська зібралася біля вічного огню на урочистому мітингу присвяченому 74-й річниці з дня визволення рідного краю від фашистських загарбників.

Наприкінці 1943 року біля Новогеоргієвська точилися запеклі бої. На ранок 3 грудня під натиском переважаючих сил Червоної армії Новогеоргіївськ був визволений від німецько-фашистських загарбників. Особливо відзначилися в цих боях воїни 5-ої гвардійсько-повітряно-десантної і 138-ої стрілецької дивізій 4-ої гвардійської армії 2-го Українського фронту. За форсування Дніпра і визволення території району більше десяти бійців і командирів Червоної армії удостоєні звання Героя Радянського Союзу, а більше тисячі бійців нагороджені орденами і медалями.

Світловодці віддали данину поваги тим, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, тим, хто загинув, визволяючи наш край від нацистських окупантів.

 

До світловодців з промовою звернувся міський голова Валентин Козярчук, який у вдячному та скорботному слові згадав воїнів, які визволили наш край від фашистського ворогу та тих, хто боронить Україну зараз.

До меморіалу Вічного вогню поклали квіти на знак пам’яті, на знак історії, що живе в серцях людей.

Наш кореспондент