Чергова сесія міської ради розпочалася майже з двадцятихвилинним запізненням. Депутатська більшість зайшла до зали тільки після того, як зібрала всіх своїх прихильників.

Сесія розпочалася з привітання депутатів фракції ВО «Свобода» з Днем Гідності та Свободи.

Цього разу питання денного сесії розглядалися без особливих дебатів та прискіпливості депутатської більшості. Із прийнятого.

Депутати практично без проблем затвердили програми ККП та Управління соціального захисту. Правда, під час розгляду програми останнього, виникло непорозуміння. Свободівець Олександр Молчанов запропонував затвердити щорічної виплату учасникам АТО у розмірі 1000 грн. Це не сподобалося депутату Анатолію Кучугурному. На його думку, розмір виплати має пропонувати не «Свобода» та запропонував виплачувати 2500 грн. Депутати проголосували і першу, і другу пропозицію, і рішення вцілому.

Проголосували депутати зміни до бюджету міста. Депутати виділили гроші на придбання трактора для ККП. Це підсилить спроможність підприємства у прибиранні снігу взимку.

Майже у спрітерському темпі депутати проголосували земельні питання, які перейшли ще з попередньої сесії, а після перерви перейшли до головного питання, задля якого депутатська більшість і затримала початок сесії. До порядку денного внесли питання звіту секретаря ради Юрія Сапянова та питання дострокового припиненні повноважень секретаря.

Сапянов на сесії був відсутній, перебував у відрядженні на засіданні апеляційного суду в Дніпрі. Втім, це не зупинило більшість. Радикал Віталій Тетяниченко запропонував вирішувати питання без участі Сапянова, оскільки його звіт уже слухали на 40-й сесії. Спочатку роботу секретаря визнали незадовільною, а потім перейшли до голосування по наступному питання – достроковому припиненні повноважень секретаря. З цього питання провели таємне голосування.

За результатами голосування за відставку секретаря проголосувало 19 депутатів із 20, які взяли участь у голосуванні.

Далі депутати не підвищили ранг держслужбовця міському голові Валентину Козярчуку та не змогли обмежити його права щодо кадрової політики.

Депутати прийняли низку звернень до Верховної ради України. Серед них і звернення, щодо прийняття Закону про вибору у другому читання, яке ініціювала фракція УКРОПу.

Отже, тепер міська рада без секретаря. Як будуть розвиватися події далі – слідкуйте на нашому сайті.

Вадим Степанець