Сьогодні в місті перебував заступник голови ОДА Сергій Коваленко. Він не тільки взяв участь у антитерористичних навчаннях, але й разом з міським головою Валентином Козярчуком провів нараду щодо початку опалювального сезону в місті.

Сергій Коваленко повідомив, що хотів би з’ясувати стан справ з початком опалювального сезону напередодні селекторної наради Кабміну. На Кіровоградщині, згідно нормативних документів, опалювальний сезон мав розпочатися після 18 жовтня по досягненні відповідних температурних мінімумів.

 

Генеральний директор СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський доповів, що опалювальний сезон розпочатий згідно рішення виконкому з 23 жовтня. Першою запущена котельня № 5. На сьогодні також запущені котельні № 1 та № 6. На них виникли проблеми технічного характеру, які вирішені. Зараз йде заповнення водою внутрішніх будинкових мереж в будинках, які опалюються від котелєн №2 та №3. Якщо особливих проблем не буде, то котельні запустять після 18.00. Є проблеми з котельнею № 7, де вийшов з ладу лічильник газу. До завтра проблему мають вирішити. Головними проблемами на сьогодні директор підприємства назвав неякісну підготовку будинків до початку сезону та тариф для населення, який не є економічно обґрунтованим.

Сергій Коваленко зауважив, що під час його візиту в вересні питання підготовки будинків піднімалося. Але паспорта готовності підписані на сьогодні не всі. Запуск опалення змушені проводити без підписаних актів. В результаті місто запускається довше та з проблемами. Цю ситуацію потрібно проаналізувати.

Великий привіт від мешканців багатоквартирних будинків бувшим керівникам комунальних підприємств Письменному та Шумейку.

Міський голова Валентин Козярчук повідомив, що виконком прийняв усі необхідні рішення щодо початку опалювального сезону. Є рішення по тарифу, є рішення по початку сезону. Тепер слово за СП. Щодо тарифу для населення, то міський голова повідомив, що робота над ним йде. Тариф має бути економічно обґрунтованим і таким, який дозволяє підприємству нормально працювати.

В своє чергу, Сергій Коваленко подякував міській владі за вчасно прийнятий тариф для бюджетної сфери. Це дасть можливість обласній владі провести аналіз та прийняти рішення щодо надання стабілізаційної дотації. В минулому році така дотація була надана.

Коваленко похвалив «Світловодськпобут» за вчасно подані розрахунки, що дало можливість підприємству отримати номінації по газу. Відповідні підприємства Кропивницького та Олександрії змогли отримати номінації тільки під гарантії міських рад. Втім, заступник голови ОДА висловив занепокоєність з приводу розрахунків за вільні приміщення, які опалюються, але не зайняті. Борг за опалення лягає на підприємство та місто. Це більше 2 млн. грн. Проблему потрібно вирішити, щоб зняти цей тягар з бюджету.

Міський голова підтвердив, що проблема вільних приміщень існує і вона буде вирішуватися в юридичній та економічній площені.

Під час наради Валентин Козярчук підняв питання щодо заборгованості держави перед перевізниками, про яку наш сайт повідомляв раніше. Заступник голови ОДА визнав, що проблема пільгових перевезень та пільгового зв’язку – це проблема і держави теж. Над нею зараз працюють.

Вадим Степанець