Корегування бюджету відбувається на кожній сесії. Це пов’язано з наданням держаних субвенцій та надходженням коштів від перевиконання міського бюджету. Депутати в цьому випадку мають розподілити кошти.

Бюджетна ковдра

В випадках, коли депутати проводять уточнення бюджету, виникають справжні баталії. Коштів на вирішення міських проблем не вистачало як раніше, так і зараз, коли на міський бюджет покладено фінансування великої частини сфери культури, освіти тощо. Отже, міський бюджет виглядає такою собі ковдрою, яку намагаються тягнути на себе керівники відповідних підрозділів. Звичайно, на всіх не вистачає.

В бюджеті є захищені статті видатків. До них відносяться видатки загального фонду: на оплату праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв тощо. Це не весь перелік позицій, але уже він показує складність бюджетотворення.

Разом з цим, в місті є багато загальних проблем, вирішення яких потребує фінансування: дороги, тротуари, благоустрій тощо. Крім загальних проблем, є й локальні: ремонт дахів, внутрішньо дворові проїзди, тощо. Весь перелік останніх знають депутати міської ради, тому що це передвиборчі накази їх виборців. Звичайно, кожний обранець хоче, щоб саме проблеми його округу були вирішені в першу чергу. Але як це зробити?

На цій сесії з подачі одного з членів бюджетної комісії була спроба цільового виділення грошей на вирішення проблеми його округу. Втім, інші депутати були на сторожі та не проголосували за цю пропозицію. Абсолютно переконаний, що так не має бути. Виходячи з принципу справедливості, кожна проблема повинна мати рівні права у вирішенні. Як це зробити?
Після дебатів, депутати вирішили покласти вирішення цієї проблеми на комісію з питань ЖКГ. Тепер комісія має визначити критерії, за якими визначати черговість виділення грошей на вирішення локальних проблем.

В зв’язку з цим, пропоную читачам у коментарях до статті у Facebook та на SVET LIFE висловитися щодо критеріїв.

Вадим Степанець