Депутати, зібравшись на сесію у вівторок, вирішили, що будуть працювати згідно порядку денному 39 сесії. Але не втрималися та внесли до нього зміни.

Порядок денний

З порядку денного виключили питання щодо передачі Центру військово-патріотичного виховання на баланс та утримання області. Особисто мене це здивували. Ще в липні начальник центру, начальник управління освіти та деякі депутати активно агітували за такий крок. А тут відмовилися.

Було внесено ще низку питань. Так депутати забажали відмінити ряд рішень виконавчого комітету на підставі того, що за них голосувала Ірина Щербина, яку вони виключили зі складу виконкому. При цьому, відміняти хотіли тільки декілька, а не всі.

До порядку денного внесли питання затвердження голови комісії з перевірки діяльності міського голови.

Депутатська більшість вирішила розібратися з кадровою політикою міського голови, тому внесла це питання до порядку денного.

Запропонували депутати внести до порядку денного звернення начальника управління освіти Геннадія Френкеля, яке він оприлюднив в інтернет-видання «Світловодськ», але пропозиція набрала 17 голосів.

Депутатські запити

Традиційно, після затвердження порядку денного, на сесії відводиться година для депутатських запитів та відповідей на них. Запитів у депутатів було багато. І це стало традицією. Виконання запитів потребує виділення коштів, а кошти розподіляють самі ж депутати. Коло замкнулося. Зізнаюся відверто, як його розірвати поки що не розумію. Не реагувати на звернення виборців для депутата неможливо, а грошей не хватає.

Я теж зробив депутатський запит. Він стосувався подальшої долі двох плавзасобів ЦВПВ кораблів «Метеор 2» та «Планета Меркурій». Такі космічні назви та така складна доля. Корабель «Метеор 2» використовувався в ЦВПВ не по прямому призначенні та мав «загинути» разом з теплоходом «Крим», але громадськість спасла його.

«Планета Меркурій» знаходиться у незадовільному стані та може затонути. В минулому році я зробив депутатський запит, в якому пропонував визначити його долю. Міським головою була створена комісія з цього приводу. Під час вивчення питання комісія з’ясувала, що ні «Планета Меркурій», ні «Метеор 2» у виховному процесі ЦВПВ не використовуються.

В минулому роботи обласний туристичний дитячий центр запропонував передати їм на баланс та фінансування ЦВПВ разом з кораблями. Щодо їх використання, то обласний турцентр обіцяв їх задіяти у виховному процесі: на «Планеті Меркурій» катати дітей. Обіцяли задіяти і «Меркурій 2».

Скажу відверто, пропозиція області мене не вразила. Крім того, останнім часом в соціальних мережах громадськість знову підняла питання кораблів та пропозиції з їх використання. Все це спонукало мене до депутатського запиту. В ньому я пропонував створити комісію з представників виконавчої влади, депутатів, та громадськості, яка б провела конкурс на кращий проект щодо кораблів.

Нажаль, «за» проголосували тільки 11 колег. Чому? Важко сказати. Можливо громадськість заважає?

А далі на сесії депутати ділили гроші…

Далі буде

Вадим Степанець