Сьогодні на засідання члени виконкому його не поспішали. Напевно, жара усіх втомила. Зібрався самий необхідний мінімум – 9 чоловік. В цьому випадку у одного з членів виконкому виявилася «золота акція».

На засідання було винесено всього чотири, але такі важливі для життя міста, питання. Перше «Про оформлення права власності на будівлю адмінбудинку по вул. Леніна, 14 територіальній громаді в особі Світловодської міської ради». Члени виконкому дружно підняли руки.

Пройшло питання встановлення дорожніх знаків, які забороняють проїзд містом автомобілів вагою більше 30 тон. Це відповідає екологічним нормам, встановленим в Україні.

А далі почало діяти правило «золотої акції». Члени обговорили питання затвердження тарифу на послуги з утримання будинку та прибудинкової території для деяких будинків, які обслуговуються КП «Житлосвіт-2012». Під час обговорення, начебто, уже дійшли до спільної думки та вирішили включити до складу тарифу складову щодо обслуговування ліфтів. З таким рішенням погодилися, навіть, члени виконкому, які займають жорстку позицію до директора «Житлосвіту-2012» Микити Письменного. Але не всі, голосів для прийняття не вистачило. 

 

Голосування за коригування тарифів на послуги з вивезення, знешкодження побутових відходів Світловодського міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» теж не знайшло голосів. Як на мене, питання не скільки складне, скільки заплутане. Нагадує тариф на проїзд в маршрутках: начебто все так, але щось не так. Нажаль, громадські активісти та політичні лідери до цього питання підключилися уже після завершення строків його обговорення.

Нагадаю, що обговорення тарифів розпочинається з друку проекту регуляторного акту в газеті. Це і є початком його обговорення. Протягом місяця громада вивчає його та подає свої пропозиції. Якщо останні надійшли до ініціатора акту або управління економіки, то проводяться консультації з громадськістю: круглі столи, експертні обговорення, громадські слухання. Якщо не надійшли, то – на виконком для затвердження.

В нашому випадку пропозиції почали запропоновані уже після того, як строки обговорення пройшли.

Вадим Степанець