Міський голова Валентин Козярчук провів чергову прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Очікувано говорив про сесію, що не відбулася та інше. Повне відео можна переглянути на каналі міського голови, я поділюся своїми враженнями та думками.

 

Головним питанням прес-конференції очікувано була ситуація щодо чергової сесії, яка не відбулася. Валентин Козярчук переконаний, що вон була зірвана з вини окремих фракцій міської ради. Нагадаємо, що частина депутатів не голосували за порядок денний. Причиною для них послугував прямий ефір мера на ТРК «Веселка» 11 червня цього року. Міський голова сказав, що дійсно під час прямого ефіру він говорив, що має інформацію про те, що за голосування з припинення повноважень Ірини Щербини депутатам, які голосували за це, платилося по 500 доларів за голос.

«Якщо я когось образив – звертайтеся до суду. І якщо суд визнає мою вину – публічно вибачусь».

Міський голова у якості прикладу продемонстрував рішення суду щодо позову депутата від ВО «Батьківщина» Сергія Волохова. Останнього образило твердження міського голови, про те, що Волохов є одним із основних організаторів дестабілізації ситуації у Світловодську. Він подав до суду, але програв його. Можливо саме тому депутати і не подають до суду?

Ми багато говоримо про рух в Європу, про впровадження справжніх європейських практик в наше життя. Так давайте вирішувати справи по-європейськи. До речі, це ще й українська традиція. Про неї писав Микола Гоголь у своєму творі «Как посорились Іван Васильевич с Іваном Нікифорович».

Мера взагалі дивує поведінка депутатів. Він впевнений, що депутати послідовно позбавляють його заступників, щоб в зиму він залишився сам.

Чи має така думка право на життя? Думаю, що так. Справа в тому, що скасовують посаду заступника, який має займатися гуманітарною сферою. Аргументація? «Десять років не було, то й не треба».

Про інше. Останнім часом активно піднімається тема підвищення тарифу на вивезення сміття. Мер пояснив, що в основі такої пропозиції не тільки підвищення мінімальної зарплати, а й необхідність платити за землю. Теперішня влада зробила вісомий крок у легалізації сміттєзвалища, яке розташоване на землі села Павлівка. Під нього, вперше за весь час існування, узаконена земельна ділянка. То платити потрибно. Валентин Козярчук повідомив, що зараз ведуться перемовини з підприємством, яке буде займатися сортуванням сміття та його переробкою.

Вадим Степанець