На це засідання виконкому я не зміг прийти. Жалкую, але добре, що його можна переглянути вживу та запису на каналі міського голови. Я так і зробив, перглянув. Члени виконкому проголосували «за», чи «проти» поданих проектів і це є фактом. С приводу деяких фактів хочу висловити свою думку. Це будуть мої коментарі.

Перший факт, який я б хотів прокоментувати, пов'язаний не з певним проектом рішення виконкому. Він про зростаючу та непомірну активність члена виконкому Миколи Сопільняка.

Цього разу він був неймовірно збуджений та активний. Міський голова Валентин Козярчук, навіть, декілька раз пропонував йому зайняти місто головуючого та керувати далі. Виконкомівцю то щось не подобалося, онколог Світловодської ЦРЛ Ірина Гончарова, яка вчасно йому не представилася, то подобалося, пропозиція начальника управління освіти Геннадія Френкеля. Свою думку пан Микола висловлював досить голосно та безапеляційно. Здається мені, що за цим щось стоїть. Побачимо. 

Фактом є пропозиція керівника освітянської галузі. Начальник управління освіти Геннадій Френкель подав проект щодо фінансування посади медичного працівника в школах. Їх в школах по два – одного фінансує медична галузь, одного – освітня. Центр первинної медико-санітарної допомоги довів до відома освітян, що в рамках оптимізації своїх витрат вони більше не будуть, як це було раніше, фінансувати посаду медпрацівника в школах. Втім, інструкція Міністерства освіти вимагає, щоб таких працівників було два. Такий пердимонокль виявляється. Відбулася дискусія з питання джерел фінансування. Рішення не набрало більшості.

Що тут коментувати? Медики оптимізуються, скорочуються, шукають резерви. Міський голова наполягав на тому, щоб керівник освіти відшукав внутрішні резерви, які неодмінно мають бути. Думаю, що до цього питання слід долучитися і депутатам. На липневу сесію виносилося питання фінансування ЦВПВ з обласного бюджету, але депутати сесію провести не спромоглися.

Факт – підвищення квартплати для мешканців гуртожитків не відбулося. На підвищенні наполягав директор КП «Добробут» Олег Долгій. Таке збільшення дозволило б вчасно підготуватися до опалювального сезону. Тим паче, що 80-85% мешканців забезпечуються пільгами й субсидіями. Пропозиція не пройшла.

Стисло прокоментувати це важко. Проблема відносин мешканців гуртожитків та підприємства, яке їх обслуговує, уже давно вийшла за рамки внутрішніх відносин. Вирішення потребує комплексного підходу та взаємних компромісів мешканців, влади та підприємства. 

Уже факт, що підвищення тарифу на вивезення сміття, яке так активно обговорювали в соціальних мережах, не відбулося. На більшість членів виконкому не вплинули аргументи директора ККП Олександра Плахотного.

Що тут прокоментувати? Не знаю, що більше вплинуло на рішення виконкомівців – недостатня аргументація, чи емоційний виступ прихильників РНС щодо директора ККП Плахотного. Останнє відбулося уже після голосування за тариф, та за відсутності Плахотного. Після перегляду засідання виконкому у мене виникло питання щодо самого Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг». Директора змінюються, а проблеми залишаються. Так, можливо, як говорив Михайло Жванецький, в консерваторії щось потрібно підправити? Буду ставити питання.

Після засідання виконкому стало фактом легітимізація результатів конкурсу на пасажирські перевезення на маршрутах № 2а, №11, 12, та 23.

В попередніх публікаціях на сайті ви можете публікацію про перебіг конкурсу. Мені здається, що жителям міста активно нав’язують думку щодо того, що в суть проблеми у зіткненні інтересів перевізників із Світловодська та Кременчука. Члени конкурсного комітету стоять на сторожі нашого світловодського перевізника, а член виконкому Хорольський – кременчужан. Переконаний, що справжня проблема не в цьому. Вона значно глибша.

Вадим Степанець

Фото від Віталія Асауленко