Чергова сесія міської ради мала відбутися 25 липня, а потім, протягом серпня, депутати мають йти на канікули. Наступна чергова сесія уже в вересні. Депутати сесію відкрили, а далі… три крапки.

На початку сесія пішла досить швидко. Депутати вшанували пам'ять дев’яти військових, які загинули напередодні у боях з російсько-терористичними військами.

Далі депутати мали затвердити порядок денний сесії. Прийняли його за основу, а далі почали вносити додаткові питання. Я запропонував розглянути звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів з пропозицією внести зміни до законопроектів, які посприяють у наповненні місцевих бюджетів. Також було запропоновано затвердити керівництво комісії з перевірки діяльності міського голови. Валентин Козярчук поставив порядок денний на голосування в цілому. Відбулося електронне голосування – 18 «за».

І тут депутати згадали, що не внесли до порядку денного ще три питання: передача на баланс області ЦВПВ, звернення до обласної ради щодо фінансування ремонту дороги на Власівку та надання в оренду земельної ділянки підприємцю. Депутати повернулися до порядку денного та проголосували «за». І тут з’явилися оті три крапки. «За» сього 15 голосів.

Частина депутатів відмовилася голосувати за порядок денний в цілому. Чому? Їх версія – міський голова мав перед ними вибачитися за слова, які він сказав під час інтерв’ю на ТРК «Веселка» в червні.

Не буду переказувати інтерв’ю, щоб не спотворити зміст сказаного. Передивитися можна на каналі «Веселка».

На початку сесії міський голова Валентин Козярчук зачитав лист групи депутатів. В ньому вони вимагали меру або спростувати сказане, або подати заяву до поліції. Вибачитися пропонували під час прес-конференції на ТРК «Веселка».

Міський голова, в свою чергу, запропонував подати на нього до суду. Він також, готовий до спільної прес-конференції.
Після довгих сперечань, декількох перерв, спроби провести імпровізовану прес-конференцію в кабінеті мера сторони так і не знайшли порозуміння.

  

Депутати не схотіли взяти до уваги зауваження своїх колег, які закликали з’ясовувати особисті образи поза сесією. Не вплинув на депутатів і виступ начальника відділення держказначейства Підгірської, яка закликала вирішити фінансові питання та не залишити без зарплат людей.

Перерва до середи.

Чому так? Є така версія. Депутати від фракцій ВО «Батьківщина», РПЛ, ВО «Самопоміч», ППУ активно просувають два питання. Перше. Вони хочуть вирішити позитивно питання щодо надання в оренду землі підприємцю. Але воно може не набрати необхідної кількості голосів. Друге. Виділити гроші з міського бюджету на ремонт дороги на Власівку.

Питання виділення грошей на дорогу з міського бюджету, як на мене, є недоцільним. Логіка проста. Є обласний бюджет. Свого часу Світловодськ був донором до ньогоі. Нажаль, зараз ми потребуємо допомоги. Грошей на ремонт доріг у нас не вистачає. Міський голова Валентин Козярчук та голова ОДА Сергій Кузьменко домовилися про те, що 2,6 млн грн. буде виділено з обласного бюджету на ремонт саме цієї дороги. Нам дають гроші! І це підтвердив депутат обласної ради Руслан Степура. Втім, означені вище депутати хочуть зробити ремонт за гроші міського бюджету, а «обласні» гроші використати на інші дороги чи між дворові проїзди.

Можливо, саме на такий розподіл бюджету не вистачає голосів. Подальші події покажуть, чи є вірною ця версія.

Вадим Степанець