Чергова сесія Світловодської міської ради розпочалася із тригодинним запізненням, відзначилася штовханиною та скасувала посаду заступника міського голови з гуманітарних питань.

Чергова сесія міськради була призначена заздалегідь та підготовка до неї пройшла згідно плану, але сталася несподіванка. Міський голова Валентин Козярчук в понеділок на роботу з відпустки не вийшов, захворів. Секретар ради Юрій Сапянов у вівторок, 23 травня, відбув на засідання апеляційного суду. При цьому він не залишив ніяких розпоряджень щодо сесії міськради, яка мала розпочатися о 10.00. Як на мене, людини з досвідом служби в Збройних Силах, це досить дивно. Він же керівник!

На сесію прийшли не тільки депутати, але й люди у військовій формі.

За відсутності секретаря, комісія з питань законності пішла радитися. Голова Ярослав Чаричанський після наради повідомив, що проводити сесію без міського голови та секретаря можливо лиш у разі, коли сесія збирається із розгляду електронних петицій, які набрали необхідну кількість підписів громадян для їх розгляду. Що далі?

Втім, зателефонував Сапянов та повідомив, що він буде о 13.00 і тоді розпочнеться сесія.

На початку сесії депутатська більшість знову почала вносити до порядку денного додаткові питання. Одне з них збурило присутніх людей у військовій форму (ветерани АТО з Кременчука та місцеві атовці). Це питання звіту заступника з гуманітарних питань Ірини Щербини. Його, та питання звіту міського голови, наполегливо вносив представник Партії пенсіонерів України Анатолій Кучугурний.

Один з лідерів ветеранів АТО, Леонід Харченко, підійшов до мікрофону, та почав досить емоційно виступити проти розгляду звіту Ірини Щербини. Депутат Олександр Молчанов спродував відсторонити Харченка від мікрофона. В результаті сталася штовханина. Прибула поліція, яка склала протоколи за заявами обох сторін.

Думаю, що до штовханини справа б не дійшла. Подискутували б на високих тонах, але депутат Молчанов чомусь вважає, що саме він є володарем мікрофону в раді. Свого часу він уже забирав мікрофон у міського голови.

Депутати все ж затвердили порядок денний. До нього більшість внесла питання не тільки скорочення посади заступника з гуманітарних питань, але й її звіт. Крім того, більшість вирішила створити комісію з перевірки діяльності міського голови. Їм не сподобалося, що Валентин Козярчук захворів і не прийшов на сесію з черговим звітом.

На початку сесії перед депутатами виступив Костянтин Красовський, помічник народного депутата Михайла Головка, який повідомив, що він є великим фахівцем з регламенту проведення сесій та запропонував депутатам плідно попрацювати.

Надали слово і Леоніду Харченку. Він обурився тим, що депутати, які обрані від демократичних партій, зараз голосують разом з регіоналами та їх сателітами. Він палко захищав Ірину Щербину, яка разом з ними їздила в АТО та допомагає ветеранам.

Щодо звіту Ірини Щербини, то це питання якось тихенько зам’яли. Присутні розійшлися, а депутати продовжили сесію.

З числа прийнятих рішень, хочу зупинитися лише на кількох. Протягом останніх сесій своболівці прагнуть перевірити КП «Комбінат комунальних послуг». Але створити комісію з перевірки не вдається. На цій сесії директор ККП Плахотний запропонував заслухати його звіт про роботу. Але ні! Головуючий на сесії категорично проти! Тільки на наступній сесії!

Взагалі, в той день Юрій Сапянов мене здивував не раз. Він вперто не замічав моєї піднятої руки та надавав мені слово тільки після того, як я сам підійду до мікрофону. А ще секретар ради не пам’ятає, що робота комісії з перевірки вкраденого пам’ятника Леніну, порізаних кораблів та заводу Калькулятор давно завершила та рада прийняла з цього питання рішення. Які прикрі провали пам’яті!

Депутатська більшість скоротила посаду заступника з гуманітарних питань. Версія для прикриття – економія коштів. Справжні мотиви – Щербина почала керувати підлеглими службами та вникати в суть процесів. Хто не вірить, подивіться ТРК «Веселка». У них має бути цей сюжет.

Депутати хотіли скоротити й посаду, яку зараз обіймає Юлія Абрамкіна. Це та людина, яка здійснює трансляцію сесій, виконкомів, засідань комісій, на яких піаряться депутати. Але скоротити! Як зараз кажуть: «Я в шочі!!»А як же будемо піаритися? Видно когось не в тому ракурсі показала.

Втім, депутати все ж схаменулися, перейменували посаду та висловилися за придбання відеокамери для того, щоб бути незалежними від апаратури міського голови.

На тому сесію і завершили.

Вадим Степанець