Інтернет за останні роки впевнено завойовує світ. Ми вже мало уявляємо своє життя без нього. Інтернет відіграє велику роль в прозорості влади та управлінських процесах. Начальник загального відділу виконкому Олександр Возний презентував нові можливості сайту Світловодської міської ради.

Сайт поповнився кількома новими розділами. Цей крок не тільки розширить можливості сайту, а й наблизить народ до влади. На сайті svmisto.com.ua з’явилися нові розділи.

Один з них «Публічна інформація». Він буде містити у відкритому доступі документи та рішення виконкому та міської ради. Щоправда, це розділ ще уде доопрацьовуватися.

Ще один розділ –о «Єдиній системі місцевих петицій». Зайшовши на нього та зареєструвавшись, кожний житель міста зможе звернутися до влади з тією чи іншою ідеєю або пропозицією. Протягом трьох місяців пропозиція має набрати не менше сотні голосів підтримки. Тоді міськвиконком або міська рада будуть зобов’язані розглянути таке звернення. Це розділ уже працює рік. за це період уже були петиції: про створення Перспективного плану розвитку Світловодська, перейменування Кременчуцької ГЕС на Світловодську. втім, вони не набрали необхідної кількості голосів. То ж, жителі міста можуть скористатися цим сервісом.

Розділ «Розумне місто — Світловодськ». Це один з найцікавіших розділів. Він містить купу модулів. Це «Дефекти ЖКГ». Тут кожен зареєстрований містянин може поскаржитися на неподобство в комунальній сфері. Цей розділ спочатку переглядає Олександр Возний, а потім заступник міського голови. Олександр продемонстрував на екрані, як це виглядає.

Модуль «Відкритий бюджет». Тут кожен може бачити бюджетну статистику: коли і скільки грошей надійшло, куди і скільки їх було витрачено.

Цікавим та корисним є розділ «Реєстр ліків». В ньому є перелік медикаментів, які придбані для Світловодської ЦРЛ за бюджетні кошти.

«От коли вам у лікарні лікарі пропонують йти до аптеки купувати необхідні ліки власним коштом, ви у відповідь можете аргументовано, з посиланням на цей модуль, заперечити таке здирництво: е-ні, не піду — такі ліки, куплені за бюджетні гроші, у вас є».

Розділ «Черга на житло» для тих хто стоїть з черзі на житло.

На сайті міської ради можна знайти дані по системі електронних закупівель «ProZorro» та дані аукціонів з реалізації держмайна, а, також, інформацію по ОСББ, енергозбереженню тощо.

Наш кореспондент