Несподівано, в четвер, була скликана позачергова сесія міської ради. Депутатам запропонували розглянути два питання: фінансування заробітної плати викладачам ПТУ та проблема з теплопостачанням в місті.

Перша проблема була вирішена швидко. Депутати погодили перерозподіл коштів видаткової частини загального фонду міського бюджету, в результаті чого тепер викладачі ПТУ зможуть отримати зарплату. Ці кошти будуть компенсовані міському бюджету за рахунок субвенції з державного бюджету, що і підтвердив перший заступник голови ОДА.

Далі депутати перейшли до «теплової» проблеми. Валентин Козярчук повідомив, що опалювальний сезон розпочався, але є певні проблеми. На початок сесії до тепла підключено 205 будинків, але існують технічні проблеми на котельнях № 1 та № 2. В результаті 39 будинків поки що без тепла. Крім того, не підключено 3 дитячих садочки, коледж та будівля Центральної районної лікарні. Там виникли проблеми. Зараз ведуться роботи по їх усуненню.

Міський голова повідомив, що про зустріч з колективом СП «ТОВ «Світловодськпобут», який на передодні прийняв рішення не розпочинати опалювальний сезон до погашення заборгованості по зарплаті. Меру вдалося досягти компромісу в цьому питанні.

Втім, залишається головна проблема – непідписаний контракту на постачання газу з «Нафтогазом». Останній не підписує контракт з СП, мотивуючи це корпоративним спором засновників щодо директора підприємства. Депутатам було запропоновано надати дозвіл міськкому голові на підписання протоколу зборів засновників СП ТОВ «Світловодськпобут». З цього приводу відбулася дискусія.

Депутати не заперечували проти повноважень міського голови, але вони наполягали їх праві знати прізвище директора. З виступу першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка народні обранці зрозуміли, що представник «Політрейду», одного із засновників СП, категорично проти теперішнього директора Дмитра Дмитришина. Міська рада виразила недовіру Володимиру Михалику, який був директором раніше. Зі слів Коваленка, представник «Політрейда», начебто, погоджуються на призначення третьої особи. Але хто це, депутати так і не почули.

Під час дискусії депутати пропонували міському голові погоджуватися на кандидатуру директора тільки після консультацій з депутатами.

За запропоноване рішення голосів не знайшлося, Втім, згідно рішення ради, яке було прийняте ще в березні, міський голова має право представляти міську громаду в СП та підписувати відвідні документи.

Вадим Степанець