{jcomments on}

На ранок першого січня, коли переважна більшість нашого народонаселення ще спить, або похмеляється, або «обіймається» з унітазом, тутешні члени ВО «Свобода»… бігли від Обеліску слави до ялинки на центральній площі.

Та не вона була кінцевим орієнтиром пробігу, а три щогли біля «білого дому», точніше, одна з них – та, що віднедавна порожня… На першій, як відомо з кінця 1990 року розвивається перший у Кіровоградській області синьо-жовтий прапор, на другій, встановленій значно пізніше – прапор Світловодська. А от на третій, що з’явилася одночасно з другою, поки совєтську символіку законодавчо не прирівняли до нацистської, на 9 травня чіпляли червону серпасто-молоткасту копію прапору 150-ї Ідріцкої дивізії, який перший замайорів у травні 1945 року над поверженим Райхстаґом…

  

Та й не Новий рік для «свободівців» не був причиною для пробігу, а Степан Бандера, якому 1 січня 2016 року виповнилося 107 років від дня народження. Тож, здолавши цю відстань, націоналісти, після нетривалої зупинки біля бюсту Тарасові Шевченку в однойменному парку, підняли на тій третій щоглі червоно-чорний прапор, з яким Провідник Бандера вів українців визволяти рідну землю від нацистської та комуністичної погані.

«Світловодськ Інформ»