У світловодському Facebook цього тижня домінувало кілька тем, які цікавили нашу спільноту.

Новою, для обговорення, стала тема корупції. Цього разу мова про суди. Розпочалося усе так.

«Корупция съедает нас и наше общество изнутри. Самый большой враг коррупции – это гласность. Каждого коррупционера мы должны знать в лицо. Они среди нас, их можно встретить, скажем, в ресторане Камелот. Сидят рядышком и мило беседуют бывший мер да известный судья. Покушали, порешали – вот и сняли выговор в суде. Вот, как-то так».

Коментарів не завадило.

«Я не знаю, может котику и удастся с помощью этого судьи воспользоваться какой- то формальной зацепкой и отменить выговор. Но мораль где? Вы знаете за что вообще взыскание? За то, что, кот, будучи на больничном, взял служебную машину и проехал по больничным столовым, собирая для своих свиней, как обычно, объедки. На аппаратной у мера он начал что- то блеять типа "по положенню хворі можуть... до лікарні... я 3 копійки за бензин вніс в касу..." Это был такой позор! И этот человек 5 лет руководил городом! Козя его просто выгнал с совещания и сказал, - Я Вас не хочу больше видеть у себя...
А мені цікаво - чому відповідати повинен лише Котик? Всі ж пречудово розуміють,що Котик - далеко не основна щаблина корупційних схем минулої каденції! Де відповідальність ще як мінімум 3-х осіб???»

Важко не погодитися з наступним твердженням.

«Самий большой враг коррупции - єто наказание. Пока будет безнаказанность - она будет цвести буйним цветом. А гласность... - Например все знают ху из ху из бивших, а в некоторих случаях и бивше-нинешних отцов города. И толку?Сидит дядя в том же кресле и дули всем тикает».

Втім, є й альтернативна думка.

«…Давайте определимся в подходе - правила действуют на всех, или кто-то "вне правил"? Или "как и когда удобно"? Сегодня - "не такой, как нужно" судья, завтра - прокурор, послезавтра - полицейский? Что дальше? По-моему, если кто-то и нарушает закон (правила, кстати, тоже), то и отношение к нему должно быть соответствующее, законное и одинаковое. Для этого и есть Апелляционный суд (если не доверяем местному)…»

Вставлю свої п’ять копійок. Якщо поліція, прокуратура, суд не виконують свої обов’язки, то що, громадяни повинні мочати? Які претензії можуть бути до поліції, коли вона ловить злочинців, та неяких!!! Навпаки, нею пишаються. Які претензії можуть бути до судді, який засудив злочинця, та ніякої!
Темою з «бородою» є тема безпритульних собак. Світловодські журналісти в своїх виданнях підігріли цю тему, повідомивши про нові факти отруєння собак. Обговорювалася тема досить категорично та гостро.

«Я была бы удивлена, если бы кто-нибудь признался в травле собак! Может, пишу немного агрессивно.. Но этот вопрос настолько наболел!!! С июля 2015 года никаких сдвигов! Стерилизация, пристройство щенов и взрослых собак (с доставкой в села)- все только благодаря волонтерам! А в соцсетях одни возмущения, и со стороны никакой помощи…»

У світловодців є претензії з цього приводу до поліції.

«Здається поліція по Україні ще жодного отруювача тварин не зловила...в них щось тіпа негласної угоди, щоб менше ментам заяв писали ті кого укусить якась собака».

Хочу замовити слово за поліцію. Звичайно, вона має щось робити, щоб спіймати тих, хто труїть собак. Не думаю, що поліція має якусь угоду з отруйниками. Це вже забагато конспірології.

На цьому тижні з цього приводу висловився і я. Написав про те, що безпритульний собака вкусив людину. Нажаль, мій пост визвав незрозумілу для мене реакцію. Чомусь його сприйняли як такий, що проти лагідного ставлення до тварин. Нажаль пост був видалений. Це зробив не я. А далі ця тема набула якогось політичного забарвлення. Так мені пообіцяли.

«Якщо ви не любите тварин і природу то й людей не любите...за вас більше не проголосуємо - ви не від Бога».

Погодьтеся, дивно. В постах я писав про те, що безпритульні собаки – це результат безвідповідального ставлення людини до собак. Людина спочатку заводить собаку, а потім його виганяє. Крім того, я запостив про те, що господарі тварин погано доглядають за ними: відпускають без догляду на двір, тощо.

Але моїй колезі по фракції дісталося більше.

«На днях мому знайомому така собі Надія Мальцева депутат фракції Козярчука заявила, що вона ненавидить тварин і не займатиметься їхніми проблемами. Це її право когось любити чи не любити, але хіба може людина, яка не любить природу, не любить світ Божий, любити людей? Навряд чи. Отож думайте кого ви обираєте у владу і не скигліть потім що влада погана 5 років після виборів.»

Продовжується обговорення проблеми руйнування світловодський доріг великовантажними машинами. Питання складне. Депутати та виконавча влада робить певні кроки. Нажаль, обномоментно проблему вирішити неможливо. Але народ надає поради. Хочу навести тут пропозицію відомого світловодського юриста.

«Взяли ли бы местные депутаты и подежурили на дорогах, а не пиарились, как всевидящие старушки на лавочках.»
«Местные депутаты, почитайте свои предвыборные обещания. ВЫПОЛНЯТЕ, что на обещали. А так вы превратились только в контролеров мера. ВПЕРЕД ИЗБРАННИКИ РАБОТАТЬ- ВЫ ЖЕ ВЛАСТЬ!!!»

Так, що ж пропонує автор? Дороги перекривати?

Вадим Степанець