Протягом останніх днів до мене зателефонували декілька моїх колег депутатів та повідомили, що до них звернулися представники поліції з проханням підписати листа на їх захист від мого депутатського запиту.

А вчора, у соціальній мережі Facebook я побачив уже підписаний лист сільськими головами району на підтримку поліції і незгодою з моєю оцінкою роботи поліції.

 

Не можу не відповісти на це звернення.

Шановні друзі! Ви стверджуєте, що читали мою публікацію «Післямова до депутатського запиту», але я не вірю в це. Я знову і знову перечитав свій запит та не знайшов заклику «рівняти всіх під одну гребінку». Я писав наступне:

«Є випадки, коли крадіїв, затриманих громадянами на місті злочину, відпускали у відділі поліції. Також є випадки, коли самі поліцейські використовують свою посаду у корисних цілях».

Чому так? Раджу продивитися відео зустрічі з начальником поліції тут. Про моральність поліцейського десь з 16 хвилини. Якщо ви подивитеся і перші дві зустрічі, то почуєте і мою розповідь про поліцейського, який на моє повідомлення на 102 про те, що мене вдруге обікрали привітав мене з гарним початком робочого дня. Я вважаю, що з боку поліцейського це верх цинізму. А як ви вважаєте, панове сільські голови?

Можу навести ще приклади, але краще перегляньте відео про зустрічі з поліцією та приходьте 2 березня на чергову зустріч.

Але знову про «одну гребінку». Прочитайте уважно те, що я прошу:

«Очистити відділ поліції від людей, які її дискредитують».

І де тут «одна гребінка»?

Пропоную усім підписантам ще раз перечитати моє депутатське звернення, а читачам зробити висновки.

Вадим Степанець


Депутатське звернення


Начальнику Головного управління
Національної поліції України
в Кіровоградській області
Кондрашенко Сергію Григоровичу
Степанця Вадима івановича
депутата Світловодської міської ради

В місті Світловодську склалася вкрай складна криміногенна ситуація, особливо з крадіжками особистого майна громадян. В місті щодня реєструється велика кількість правопорушень. Крадіжки майна в квартирах, гаражах стали регулярними та набули ознаки епідемії.

Такий стан справ став можливим в наслідок незадовільної роботи Світловодського відділу поліції.

Розшукова та профілактична робота з боку поліції проводиться вкрай неефективно та незадовільно. Злочинці регулярно скоюють крадіжки в гаражах, квартирах. Поліція замість роботи по попередженню, рекомендує потерпілим встановлювати кращі замки та сигналізацію. Але це не стає на заваді злодіям. Крадіжки здійснюються в одних і тих же гаражах по два, три рази. Замки відкривають, або просто ламають та зрізають двері гаражів.

Розслідування Світловодським відділом НП проводиться незадовільно. Слідчі мають низьку кваліфікацію і не здатні організувати таку роботу. Розслідування крадіжок триває роками та безрезультатно. Навіть резонансні справи, такі як незаконна порізка теплоходу Крим, за низької кваліфікації слідчих, були передані до обласного управління. Втім, це не дало очікуваного результату.

Викликає занепокоєння ставлення поліцейських до виконання своїх обов’язків та їх моральний образ. Є випадки, коли крадіїв, затриманих громадянами на місті злочину, відпускали у відділі поліції. Також є випадки, коли самі поліцейські використовують свою посаду у корисних цілях.
жителів міста не безкрайнє.

У зв’язку з цим

ПРОШУ

1. Негайно розпочати реформування поліції Світловодського відділу поліції.
2. Підсилити Світловодський відділ поліції кваліфікованими кадрами.
3. Очистити відділ поліції від людей, які її дискредитують.
4. Переатестацію поліцейських світловодського відділу проводити тільки із врахуванням думки громадськості міста.